1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Xbox One дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од lynx, 19 ноември 2018.

1. lynx

lynx
    Unstoppable

3,368
    2,977
    4 Септември 2008
    За PS4 имаме, за Xbox One немаме општа тема за дискусија.
    Јас би ја почнал со следнава акција што е актуелна таму горе некаде далеку...

xbox.PNG

На DelphiUser и omegaRED им се допаѓа ова.
  2. Arabian

Arabian
    Gaining Experience

574
    279
    5 ноември 2013
    Машко
    Можеш да наведеш линкче од каде се овие цени?

3. Boco1987

Boco1987
    Gaining Experience

106
    71
    25 Март 2017
    Машко
  4. Venom46

Venom46
    Intern

43
    12
    12 Јуни 2018
    Машко
  5. Venom46

Venom46
    Intern

43
    12
    12 Јуни 2018
    Машко
    Во последниов месец барам понуда за xbox 1 на старо да земам да се подновам ама никако да најдам,а и да има нешто цената им е како нов да земеш.

Испратено од SM-J500F преку IT.mk форум апликација

6. lynx

lynx
    Unstoppable

3,368
    2,977
    4 Септември 2008
    Истата акција ја има и на saturn.de. Некој да може да ви го донесе и те како вреди.

7. Venom46

Venom46
    Intern

43
    12
    12 Јуни 2018
    Машко
    Ама ретко кој има таква можност за тоа..

Испратено од SM-J500F преку IT.mk форум апликација

8. Gogzy

Gogzy
    Gaining Experience

258
    246
    12 Декември 2013
    Машко
    Ако имате познаници во Швајцарија уште подобро, јас си го набавив Хбох од microspot.ch за 120 евра со игра и 1 контролер... Сега неделава сигурно и поефтино ќе има

9. boksata

boksata
    Gaining Experience

125
    108
    27 Декември 2017
    Машко
    Зедов јас од грција со 2 контролери, ама ова со игриве испадна ептен комплицирано. А и нема Xbox Live како што гледам кај нас... Изгледа ќе го продадам

10. lynx

lynx
    Unstoppable

3,368
    2,977
    4 Септември 2008
    Ќе си купиш преку eBay акаунт, функционира на тој начин без проблем.

На boksata му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ARMac

ARMac
    Орган

5,893
    6,511
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Дали некој се бафтал со Dev акаунт на Xbox? Ефтин е да се купи, мислам има и опција бесплатно да се земе.

Најголема предност како што можам да разберам е за side-load на homebrew апликации како емулатори.

Ако некој има искуство со ова нека прокоментира како е пошто гледам дека треба да се мења од retail во developer, да се инсталира што треба па после се враќа во retail. Барем така сфаќам, можда сум грешка.

Другар еднаш е заебанција да направиш US акаунт и да го протнеш со верификација. Додаваш после PayPal и крај. Шибаш игри и гејм пас додатни акаунти за 2 евра месечно. Јас душа му извадив од кога го купив. ПЦ-то прашина ми фаќа.

Ако сака некој степ-бај-степ може да се ангажирам да напишам кога ќе имам време. Само немојте по ПП помош да ми барате, не сум тех. подршка сори.

12. BorisSapphire

BorisSapphire
    Gaining Experience

690
    492
    11 ноември 2015
    Машко
    Може некој да сподели интересни мали игри за мулти локално(кога ќе ти дојде некој да кафе :D), не зборам за големи игри како Call of Duty.
    Нешто како Re-Volt, имаше една игра но пробав да ја барам на нет и неможев да ја најдам, се секавам како дете ја играв на PS1 нешто слично на Re-Volt беше, ако на некој му текне како се вика нека пиши.
    Не ми текнува дали беше оваа
    Beach Buggy Racing

13. Aleksandar Tenev

Aleksandar Tenev
    Intern

2
    0
    19 Август 2019
    Машко
    Јас сум заинтересиран за степ-бај-степ околу УС акаунтот. Прва конзола ми е, ке терам еден месец триал акоунт што иде со него, а за после тоа сакам game pass i live да си користам па би ми помогнал многу :)

14. Aleksandar Tenev

Aleksandar Tenev
    Intern

2
    0
    19 Август 2019
    Машко
    Здраво дечки, ај ако може некој да помогне, имам проблем со микрофонот на слушалките кога ке ги поврзам на контролер за xbox one. Го регистрира микрофонот ама не добивам никаков звук од него. Пробав се што успеав да најдам на нет и ништо не успеа, последно што видов е дека може џекот од слушалките да е OMTP стандарт а треба да биде CTIA и тоа да прави проблем. Имал некој ваков проблем?

15. Вајкинг

Вајкинг
    Practice makes perfect

1,047
    1,203
    9 Јуни 2015
    Машко
    ако ти работат на мобилен (android) би требало да работат и на xbox-one.

Слични теми
  1. Pinceta
    Одговори:
    11
    Прегледи:
    1,565
  2. -={K-O-R-U-N}=-
    Одговори:
    4
    Прегледи:
    637
  3. thexfiles125