1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xbox one controller na xbox one S

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од kirems, 12 Декември 2019.

 1. kirems

  kirems
  Intern

  63
  37
  28 Април 2015
  Машко
  Здраво. Имам едно деликатно прашање. Ме интересира дали х-бокс контролерот шо беше од оргиналот х-бокс, ќе функционира на х бокс оне С бежично. Со жица знам дека фаќаат. Ова го прашвам бидејќи колку што знам оргиналот користеше wireless standard, а новиот( за С) користи блутут. фала
   
 2. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  951
  1,124
  9 Јуни 2015
  Машко
  функционира секако. нов контролер (S серија) на постар Xbox, и обратно, стар контролер на нов S Xbox.
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,195
  7,112
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да, работат само што на S мислам има блутут. Треба да проверам наводно се врзувал на пц/лаптоп преку него (ако сакаш)
   
  На kirems му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  951
  1,124
  9 Јуни 2015
  Машко
  S контролер ако врзеш со блутут на PC/laptop нема да функционира како што треба (значително намалени фидбек и вибрации). тестирано лично од мене.
   
 5. kirems

  kirems
  Intern

  63
  37
  28 Април 2015
  Машко
  Зато прашвам, не ми е јасно дали новиот xbox ги подржва двата стандарди BT I wireless.
   
 6. kirems

  kirems
  Intern

  63
  37
  28 Април 2015
  Машко
  Пробано е ова или теоретски, пошто оргиналот xbox мислам дека нема блутут, како тогаш би го подржвал, освен на кабел.
   
 7. kirems

  kirems
  Intern

  63
  37
  28 Април 2015
  Машко
  Иначе прашвам пошто друхар ми зеде xbox one s со еден контролер,е сега малку тешко е да се најди уште еден за S. Aко некој знае кај има да се купи ве молам кажете
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,195
  7,112
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не се поврзува преку блутут со конзолата. Блутутот е бонус само.
   
  На kirems и Вајкинг им се допаѓа ова.
 9. kirems

  kirems
  Intern

  63
  37
  28 Април 2015
  Машко
  Ахам... супер ко така. Фала ви многу дечки
   
Слични теми
 1. theMAD
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,060
 2. igor_bef
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,938
 3. Pinceta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,650
 4. thexfiles125
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,081
Вчитување...

Сподели

Вчитување...