1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xbox controller for PC

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од theMAD, 6 ноември 2013.

 1. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Кај нас каде има бел Х360 слим контролер за пц ? + Steelseries Qck White подлога може да се макде меладе
   
 2. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Тешко да најдеш, ама можеш да најдеш Logitech F710...ќе добиеш подеднакво добар и квалитетен контролер. Ако сакаш и поевтино да пројдеш, F510 ти е иста варијанта само со жица. 710 е безжичен.
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Имаш во Сет ресивер за PC за нормален Х-box контролер. (усб)
  Наменет е за безжични контролери. Околу 1200 денари.
   
 4. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
 5. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
 6. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  За третиот си признаваат дека е refurbished, а другиве ми се некако сумњиви.... дали се сигурно Genuine или добра копија. Јас искрено не би нарачал.. може и да е се ок ама малку сум скептичен.
   
 7. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  што значи тоа refurbished ?
   
 8. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Вратен поради дефект, поправен и пуштен во продажба ;)
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар

  Кај можам да најдам од тој што го препорачуваш?
   
 10. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Јас го зедов од анхоч, ама гледам го немаат веќе на залиха. Да пробаш еми медиа? Некој мислам ми спомна дека таму ги има.
   
 11. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар

  Ќе проверам дали го имаат. Можеш и некој друг да препорачаш добар бежичен доколку го немаат тој и во ЕмиМедиа.
   
 12. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Во АМЦ имаше многу и од F510 и од F710, сега гледам скроз ги тргнале од сајтот. На Анхоч исто така им донесоа пред некое време, сега нема. Или 1-2 парчиња донеле или џојстициве одат како алва.
   
 13. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Кога се спремав за MK9 i Injustice:Gods Among Us ( za 2 dena izlaga), се информирав повеќе и изборот е само на еден од овие 3:

  1. Logitech F710 ili F510 seedno, zicana i bezzicna varijanta e razlikata
  2. Xbox360 controller
  3. Razer Onza - само овој е малце поскап... може да провериш кај овластените разер дистрибутери во Мкд мислам дека ги има неколку.

  Друг не знам, и од мое искуство не сум начекал доволно добар и цврст и квалитетен да трае со години... Не би ти препорачувал никој друг.
  E sega, mozebi nextgen controller, ama ke bidat skapi i uste ne se izlezeni... noviot PS4..Xbox One ili eventualno Steam controller?
   
  На marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  шо цена е разер онзата ?
   
 15. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  290
  242
  19 ноември 2013
  Машко
  имаш во нико мислам околу 2800-900 хбох контролер кои работи и на windows можеш да најдеш на старо и поевтини имаш и f310 има неколку модели не ми текнува од 1400-500 до 2 и нешто бежични и со кабли
   
Слични теми
 1. goaty
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,430
 2. Revan
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,163
Вчитување...

Сподели

Вчитување...