1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Xbox 360 Wireless Controller + Receiver + Skin

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Вајкинг, 19 Август 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  Купен од форумов, мислев дека ќе ми се најде, ама повеќе од 5 минути не е користен од моја страна. Го продавам исто колку што го купив, 1500 денари.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,915
  4,020
  28 oктомври 2008
  ping @skullmonkey :)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,826
  2,973
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,826
  2,973
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  То бе мајсторе! Частам 3 претстави! Пиши кога ќе излезе репертоар шо сакаш да глеаш :)
   
  На Banjifiko и HardCorec им се допаѓа ова.
 5. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,472
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  ФАКК Каснам сеа...
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,365
  12,472
  2 Август 2012
  Машко
  Кучиња касапски..
   
  На Harrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,826
  2,973
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не касниш. Јас нема да можам. Зимај ти.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  да напоменам, контролерот е на продажба.
   
 9. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,472
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Е шо зимај го во 5 до 12 све некој далавери правете :) Веќе на пат утре имам закажано, нема да можам 2 недели најмалце нема да бидам во МК.

  Трети кој е ајде, средна среча ахаха
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  Контролерот е резервиран, ако не се продаде еден по еден ќе ве барам во инбокс.
   
Слични теми
 1. Pinceta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,512
 2. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  616
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...