1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xbox 360 инфо

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од overrated, 22 Јули 2011.

 1. overrated

  overrated
  Intern

  191
  4
  8 Мај 2008
  Машко
  Здраво на сите,
  добив Xbox 360 4 GB, претпоставувам дека е Slim, незнам, мат црн е и мислам дека е од најновите.
  Ме интересираат неколку работи околу него, прво за надоградбата на хард дискот, читав некаде дека ако ставам хард диск кој не е специјално наменет за Xbox 360, Microsoft ќе ми го банирале Xbox Live акаунтот и нема да можам да пуштам ништо од дискот. Дали ова е точно и што да правам за да не се зафркнам?(многу се скапи дисковите)
  на некои клипови по YouTube видов како пуштаат игри од усб драјв, дали некој знае како се прави тоа?
  исто така ме интересира флешувањето, читав дека треба да се отвори за да се види моделот на драјвот и после да се флешува, ако некој знае линк каде има упатство за тоа многу би му бил благодарен. Дали тоа е единствената опција за играње на пиратски игри? Дали може на усб драјвот да се инсталираат игри и да се играат без двд?
  Благодарам однапред за информациите,
  Поздрав
   
 2. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Можеш само да му ставиш хард-диск кој е направен од Microsoft специјално за X360 и се разбира е значително поскап него обичен 2.5 хард-диск, обичен лап-топ хард-диск нема да можеш да му ставиш, а ако му ставиш екстерен ќе чита само 16 гига од него. Значи најдобар и најефтин избор за експанзија ти е обично USB стикче од 16 гига.

  Xbox Live акаунтот го банираат единствено кога ќе откријат некој да користи читови во Online игри или пак ако дознаат дека ти е флешуван Xbox-от.

  Е сега за флешување, слимот беше порано доста заебано да се флешува, зошто бараше замена на цел драјв со некој драјв од дебелите X360, и кошташе доста скапо.

  Сега може да се чипува + флешува, али ко што гледам кај Драган од ИДЦ скапо е изгор, 5000 денари се многу, почекај да падне малце цената.
   
 3. overrated

  overrated
  Intern

  191
  4
  8 Мај 2008
  Машко
  фала за одговорот, мислев сам да го флешувам, барам некои туторијали по нет, имам искуство со електроника колку-толку :D
  а за усб стикче има врска какво е или не? има 2 усб порта напред, ако ставам 2 стикчиња по 16гб нема да ги чита и двете?
  еве го видеото што зборував, ова ме интересира како работи:
  http://www.youtube.com/watch?v=_7G3biInsUc&feature=related
   
Слични теми
 1. stefan_cefko
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  4,822
 2. gokica
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,057
Вчитување...

Сподели

Вчитување...