Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Хардверски делови

Статус
Затворена за нови мислења.

nvidia88

Gaining Experience
16 септември 2010
606
370
Gostivar
nvidia88 додаде нов оглас:

Хардверски делови - 500 ден.

Се продаваат повеќе хардверски делови

hdd 2.5
seagate firecuda 1tb 900 ден
toshiba 500gb 500 ден
seagate 2tb 1500 ден

hdd 3.5
hitachi 1tb 800 ден (reallocated sectors count)
hitachi 1tb 900 ден
toshiba 1tb 900 ден


Ram ddr4 16gb (2x8) xpg 4133mhz cl19, имам само еден лист од една плочка гаранција,од другата незнам кај е
2500 ден


Gpu r9 270x dual-x oc 2gb
1500 ден


Cooler Master Seidon 120 V V2,заборавив перката да ја сликам :) иначе со све фан 120мм иде
Како сто се гледа од сликите,му...

Видете го целиот оглас...
Мислењето е автоматски споено:

Резервација ram i cooler
 

Атачменти

 • fd.png
  fd.png
  103,2 KB · Прегледи: 29
 • ff.png
  ff.png
  104,5 KB · Прегледи: 29
 • ffd.png
  ffd.png
  91,8 KB · Прегледи: 30
 • cc.png
  cc.png
  79,7 KB · Прегледи: 26
 • df.png
  df.png
  83,6 KB · Прегледи: 27
 • ff.png
  ff.png
  80,8 KB · Прегледи: 25
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.176
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно