1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хардвер што ја одбележа 2017?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од D, 13 Декември 2017.

Тагови:
 1. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Кој хардвер според вас ја одбележа 2017-та?
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  X
   
  Последна промена: 13 Декември 2017
  На Hanzo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  188
  150
  8 oктомври 2016
  Ryzen.

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
  На Oktar, mdeni, Metuzalem и уште 8 други им се допаѓа ова.
 4. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Ryzen
  Edit: @alkibijad01 пред мене за неколку секунди :D
   
  mdeni, Metuzalem, Chicco69 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Има многу...како и да е оваа година беше одлична за хардверот и корисниците.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  ипхоне
   
  На RagingDemon, Војвода, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  Чисто да се надоврзам:

  nVidia Titan V?

  Intell Coffee Lake и слични???
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,098
  3,242
  2 Септември 2012
  Машко
  1. Ryzen
  2. i3 осма генерација - првата четворојадрена i3-ка
   
  На Krkac, Zeddomazed, nik0la_ и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,588
  4,042
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Изненаден сум од рејзенот со неговиот огромен напредок, крајно разочаран за оваа година е со овие новиве модели на лаптопи 15.6 инчи и 17ки со матични плочи ко за таблет наменет и ладење колку едно лимче налик на кулерче.
   
  На nik0la_ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Дефинитивно Ryzen, како и S8-ца.
   
  На Zeddomazed, nik0la_, Oktar и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  дизајнот на с8 некако лудило, ryzen исто така
   
  Rac58, nik0la_ и на Oktar им се допаѓа ова.
 12. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,762
  7,232
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Моето ново лаптопче, баш ми ја одбележа 2017. Не знам за вас, ама ја сум воодушевен. :D
   
  На Krkac, nik0la_, goce03 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  738
  681
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Switch :mario:
   
  FLEGMA, Hanzo, kirev и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,067
  4,354
  28 oктомври 2008
 15. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  512
  535
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  И јас би идел со Ryzen. Точно дека Coffee Lake е можеби подобар.
  Но, Ryzen е тој што направи поголем импакт и ги свести малце Intel.

  Исто така и целиот Bezel-less концепт кај телефоните ми се допадна многу.
   
  nik0la_, Oktar, Chicco69 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Xbox Scorpio? За софтвер темата не влегувам. Или Nintendo Switch. :D
   
 17. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,114
  660
  8 Август 2017
  Машко
  LG W OLED
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,773
  10,329
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дефинитивно Ryzen Threadripper
   
 19. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,862
  3,288
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Се согласувам и јас за рајзен
   
  На nik0la_ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
 21. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  702
  1,244
  5 Јануари 2012
  Тоа е тоа. Графички без видео излез,money for nothing, chicks for free.
  [​IMG]
   
  На Oktar, reflexmk, Chicco69 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,453
  6,566
  27 Март 2014
 23. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,480
  26 oктомври 2012
  Машко
  Snapdragon 625 xD
   
  На ImWiked, DrMTR, TATA_MATA и уште 7 други им се допаѓа ова.
 24. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 25. Hanzo

  Hanzo
  Gaining Experience

  66
  77
  27 Септември 2017
  Машко
  Не е конкретен производ ама bezel-less телефони?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...