1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хардвер кој ја одбележа 2012 година

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од gokica, 26 Декември 2012.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,742
  13 Јуни 2009
  Најдов на течспот анализа и збир на ривјуа на едно место за се она кое според нив ја одбележа 2012 година.

  Убава збирка па ако сте заинтересирани погледнете ја:

  http://www.techspot.com/guides/623-best-of-tech-2012/
   
  xenon, DaVoRkNe, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,907
  26,257
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  asus maximus extreme V ја нема....thumbs down
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,742
  13 Јуни 2009
  DaVoRkNe, psyside и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,907
  26,257
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Погледни ја!!!! ....отидов по палома.
   
  На masterficx и gokica им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,941
  27,611
  4 Септември 2008
  1. 7950/7970
  2. Cooler Master Cosmos II
  3. 840 pro
  4. Maximus Gene V (не дека е најдобра, но за парите и според популарноста/квалитетот разнесе плочава)
   
  На xenon и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,742
  13 Јуни 2009
  Мислам дека се од гореспоменатото го има во линкот од течспот освен оваа последната па да ја туриме:

  [​IMG]

  http://www.overclockersclub.com/reviews/asus_maximusv_gene/
   
  На psyside и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,941
  27,611
  4 Септември 2008

  Ах, јас не го ни читав линкот, ти си напомeнал декам може и сами да избереме, па пробав сам да изберам :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,742
  13 Јуни 2009
  Баш убаво што даде своја листа. Убава идеја.

  Може секој од нас да се искаже што најмногу му направило мерак и да постира ривју или само листа со хардвер.

  Зошто да не. Слобода на изразување. :D

  BTW темава ме потсети дека можеби треба да ја ажурираме нашата листа на рецензии.
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,941
  27,611
  4 Септември 2008
  Иначе добар избор на Techspot, good job.
   
 10. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
  Maticnata od Gigabyte UD5 so Thunderbolt vredi mislam da se spomne samo sto i baraat mnogu pari, a ne znam sto e so Saber tooth od Asus ona mislam za gluposti mu e staven oklopot, toa samo prasina da ti vleze pod oklopot odi iscistija, vojnicki komponenti mislam te molam, ili od MSI sto gi kazuvaat neka odat neka vidat kolku pari se komponenti sto gi koristi vojskata vo elektronika. Ima logika samo sto Asus za nea dava pojke godini garancija
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,941
  27,611
  4 Септември 2008
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  PSU Hantol со бетон.
   
  На Luidgi, masterficx, xenon и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AlexOFMacedon
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,002
 2. super_hacker
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  3,088
 3. maximilian
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,435
 4. prichina
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  683
Вчитување...

Сподели

Вчитување...