• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Хард дискови Western Digital 8TB и Toshiba 4Tb

 • Ја почнал/а темата
 • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
92
Се продаваат хард дискови Western Digital Purple 8TB и Toshiba P300 4TB нови со гаранција.

Western Digital Purple 8TB - цена 21500 ден.
Toshiba P300 4TB - 6190 ден

wd8tb.jpg toshiba.jpg
 
Изменето од модератор:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
92
Останати се уште
3 х Toshiba P300 4TB (цена за сите 18500ден.)
1 х Western Digital Purple 8TB - цена 20000 ден.

Цените се фиксни.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
92
Останат е уште еден Western Digital Purple 8TB, нов неотпакуван со писмена гаранција, цена 19000 ден. фиксно
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
92
Western Digital Purple 8TB - нова цена 18500 ден. (фиксно)
Неотпакуван, со писмена гаранција, нов.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
92
Western Digital Purple 8TB - 16500 ден. (неотпакуван со локална гаранција)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
92
Western Digital Purple 8TB - 15990 ден. (неотпакуван со локална гаранција)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,348
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно