• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Хард дискови Western Digital 8TB и Toshiba 4Tb

 • Ја почнал/а темата
 • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
85
Се продаваат хард дискови Western Digital Purple 8TB и Toshiba P300 4TB нови со гаранција.

Western Digital Purple 8TB - цена 21500 ден.
Toshiba P300 4TB - 6190 ден

wd8tb.jpg toshiba.jpg
 
Изменето од модератор:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
85
Останати се уште
3 х Toshiba P300 4TB (цена за сите 18500ден.)
1 х Western Digital Purple 8TB - цена 20000 ден.

Цените се фиксни.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
85
Останат е уште еден Western Digital Purple 8TB, нов неотпакуван со писмена гаранција, цена 19000 ден. фиксно
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
85
Western Digital Purple 8TB - нова цена 18500 ден. (фиксно)
Неотпакуван, со писмена гаранција, нов.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
85
Western Digital Purple 8TB - 16500 ден. (неотпакуван со локална гаранција)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,511
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно