• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Хакување на WinGate

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
Ок, Хакери ми треба хелп. Кај мене на факс има Windows и преку wingate ми е забранета секоја страна во која што се има спомнато, Video, Download, Hack, Sex... абе забрането ми е се... Еве баш сега пробав да ја видам листата http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_editing_software и ми искочи глупавиот WinGate со порака

Please log on to WinGate now. Click the Logoff
button when you wish to disconnect.
You will require a Java-enabled browser to complete
the authentication process for the WWW Proxy.

Please use your WinGate username and password (not Windows).

Дајте решение, ке ми пропадне годинава во слушање на часови :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
1. Smeni DNS serveri. Stavi gi neka se : 4.2.2.2 ; 4.2.2.3

2. Namesto proxy, upotrebi SSH tunneling, ima za toa tutorijal vo Tutorijali sekcijata.
 
1 октомври 2008
278
9
napravi logof .. i potoa pritisni poveke pati ctrl-alt+delete i probaj da se logiras kako administrator (dokolku nema password.. a ako ne probaj daj vpises adresata vo windows explorer
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@спиро_дт
Мислам дека ниту едното ниту другото нема да помогне:
1. И администраторот е исти акаунт како другите, освен ако преку него може на некој начин да се изгаси WinGate, али не верувам дека на секој компјутер посебно имаат инсталирано, туку целиот сообраќај се филтрира преку 1 главен компјутер со WinGate инсталирано.
2. И да ја пише во експлорер, тоа само ќе му го отвори Internet Exploder и пак назад на почеток.
http://it.com.mk/forum/member.php?u=2776
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
Нема да помогне сигурно. Дечкото кој што ја одржува мрежата е има попричично знаење. Администратор е сменета шифрата уште од почеток. WinGate оди на сите user-и, WinGate не е на нашите компјутери туку само не серверот. Единствен начин да се исклучи е ако ја знаеме шифрата па на да ја внесеме во java клиентот. Java клиентот не е инсталиран, а забранети ни се секакви инсталации. Така да мрежата е поприлично заштитена.

Е немам пробано со SSH tunneling, ама утре ке пробам, па ке кажам што сум направил.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно