1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

хакната страната на аптеките деметра

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од maci, 11 Јуни 2012.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,910
  656
  2 Април 2008
 2. maci

  maci
  On your way to fame

  2,910
  656
  2 Април 2008
  ај ако може некој да го одблокира :) ,ми треба нешто да нарачам од аптекава.
   
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,657
  1,458
  27 Јануари 2011
  Машко
  Сигурно не платиле за одржување на веб страната :cool:
  Конечно фирмите во Македонија треба да сфатат дека за изработка и одржување на веб старница треба да се плати. Исто како да купиш аналгин на пазар, поефтин со преојден рок и глата пак ке те боли.
  Инаку ке им се случуваат вакви работи.
   
 4. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Ја првпат слушам дека постои оваа аптека :D Маци, сумљив си ти, киснеш на веб страни на аптеки, пратиш пазар :D
   
 5. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко
  сликата со знамето 100% е од тетово
   
 6. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Тетова терориссс-тц
   
 7. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
  Какви идиоти еј ..
  "We are Kings; Russian & Serbia, & Macedonia
  This is just begging , wait for us again !"
   
  На d_yor8 и RagingDemon им се допаѓа ова.
 8. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
 9. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,732
  1,205
  16 Јуни 2010
  Машко
  Имам едно ептен дебилско прашање. Со отварање на ова или било која страна која е хакната дали хакери можат да ми влезат во компјутер, или некако да ми ја дознаат ip адресата? Инаку мојата ip адреса е динамична.
   
 10. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко
  ааа ништо готов си
   
  На Kajsibebraat, [email protected], psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Готово FBI & CIA ти се зад пети...Земај компјутерот и бегај колку што те држат нозете...лол :D
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maci

  maci
  On your way to fame

  2,910
  656
  2 Април 2008
 13. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  @sukhoi

  Можно е доколку ти го прифатиш нивното барање. Доколку страната е целосно превземена (не само променет индекс фајлот), провалувачите можат да постават малициозен код кој би се активирал штом ја отвориш страната и би се линкувал до некој си малициозен софтвер.

  Доколку наидеш на таква страна и ти се понуди нешто за download, НЕ прифаќај.

  Во спротивно, се` што можеш да добиеш е само трагачко колаче (колку е глуп преводов на македонски), но тоа не прави ништо.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,470
  11,755
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  фластер гомце

  There, I fixed it. :geek:
   
 15. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Објаснуваш стара работа позната како "Java Drive By"..На денешно време треба да си идиот да прифатиш некаков си фајл, или било каква апликација што се нуди на сајтот што го посетуваш. Ако натрапникот поставил "IFrame" или "Metasploit" backdoor многу тешко е да се детектира, и најверојатно ке го јадеш подебелиот крај бидејки се FUD, и оде АВ се немоќни, бидејки се прости и работат на база на дефиниции и некоја си "квази" хеуристика...Со новиве техники, скоро невозможно е да знаеш дали по посетувањето на некоја си странива си инфициран со некое срање или не....
   
 16. maci

  maci
  On your way to fame

  2,910
  656
  2 Април 2008
  значи да резимираме,можно е да закачиш нешто ако на веб страната има таква алатка,секој кој ќе ја посети да му се закачи автоматски без да знае.
   

Сподели

Вчитување...