1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хакнат Snapchat

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од steelseries, 27 Март 2020.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  Почитувани,

  Пријателка што ми кажа дека Snapchat-от што го имала пред година две, и бил хакнат. И така не го користела па занемарила. Пријателите што ја имале и пренесле дека некоја девојка го снима нејзиното тело, и објавува строго експлицитни видеа и фотографии. Значи сакам да кажам име презиме е од познаничката а фотографиите и видеата од друга особа, крие лице.

  Пробала да го врати, mail и број се променети. Бара излез девојкава, животот и е загрозен.

  Предложете каде да се бара чаре, дали полицијата би го разрешила случајов. Незгодно и е директ да иде во Полиција бидејќи живее во мал град каде што сите се трачари. Може да се влоши случајот.

  Фала.
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  440
  247
  18 Март 2015
  Машко
  Нека иде во полиција во друг поголем град тогаш... Инаку, чим се трачарело во градот, веќе сите знаат.

  И што има срамно во тоа да ја опише вистински ситуацијата на нејзините блиски?
   
 3. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  Според мене нема ништо срамно, но ете некои заедници се позатуцани, се надевам ќе ме сфатиш. Ќе иде во Полиција, работаат 20 годишни, родители, ќе се рашири низ градот во момент за едно трепкање, доволно е за да измислат дупли ствари.

  Ако е краен излез, ќе мора но да не е срамот за џабе.
   
 4. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  31
  31
  11 oктомври 2014
  Нека проба тикет да направи и објасни детално, сигурно имаат логови од снап и ќе видат дека податоците се сменети.

  Snapchat Support
  [​IMG]
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  440
  247
  18 Март 2015
  Машко
  А што има да се рашири муабет ако не е тоа она? Башка, што повеќе чека толку полошо прави. Демек до сега пријателите на снеп не ги виделе сликите?

  Има веројатно фб или инста. Нека пише еден пост ако и е срам
   
  На Tozo8 и steelseries им се допаѓа ова.
 6. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  Треба да објаснам пак каде живееме? Ако живееш Скопје, сфати дека во помалите градови, за бело ќе те лажат дека е црно. Не е проблем да се пријави, прашањето е дали ќе се разреши или не? Искуство?
   
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  440
  247
  18 Март 2015
  Машко
  МВР има посебна единица за сајбер криминал и како што сум запознаен прилично добро функционира. Расчепкај информации по нет, мислам дека има онлајн пријави и доста брзо реагираат
   
 8. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  Како е јузернејм, мислам дека можам да помогнам.
   
  На shifty и WeiWuWei им се допаѓа ова.
 10. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  315
  273
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  shifty, FLEGMA и на Tozo8 им се допаѓа ова.
 11. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,648
  1,443
  27 Јануари 2011
  Машко
 12. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  315
  273
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација

Сподели

Вчитување...