1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

хакнат Joomla вебсајт

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од Ibrakadabra, 20 Март 2012.

 1. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Ајде да си го кажам проблемот... Пред некој месец приметив дека уствари ми е хакнат сајтот :) Е сеа, ко што можам да приметам само index.php фајлот е изменет, нормално нели за да дава на Frontpage тоа што е напраено.

  Јас пошо не го користев сајтот, го имав забаталено, касно приметив, после месец дена откако се десило тоа, па не можев да го вратам од history на самиот хостинг, дозволувале до месец дена да вратиш некој избришан/променет фајл.

  Е сеа ме интересира чаре? Како да го вратам, најдам оригиналниот index.php? Или ок, не мора да е оригиналниот, пошо некако ми е SF да го најдам тој, ама па да го ставам default-ниот од самиот темплејт, и да може да тера?

  Јас го стаив оригиналниот index.php, ама ми дава Restricted access...

  Помош :)
   
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,108
  3,250
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Кој темплејт го користи сајтот?
   
 3. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  JA Corona се вика темплејтот. Ама јас индекс фајлот можам да го најдам, само што не тера така сајтот.
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,108
  3,250
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 5. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Ама кога ќе го ставам овој index.php пак не се подига страната... Тоа ме чуди :(
  Не ми е јасно зошто...
   
 6. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  дај сајтот да видиме кој е. Има 2 сајта што треба да ги смениш и види евентуално да не се HTML фајлови
   

Сподели

Вчитување...