• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Хакери на CourtTV.com

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Hackers on Court TV!

Пен-тестирање го доведе Холивуд со ново хакерско шоу наречено: Tiger Team. До некаде изненадувачки, експерти за ИТ сигурност кои ја гледале емисијата изјавуваат дека ова е издвојувачки реално, и изведувачите во шоуто се вистински професионалци во сигурносната индустрија а не актери...

Tiger Team:


Повеќе: http://blog.wired.com/geekdad/2007/12/hackers-on-cour.html

...but why couldn't they get Mitnick?
Можете да ја погледнете првата епизода на CourtTV.com

:rolleyes:
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Ќе го гледам, обично ваквите холивудските филмови забегуваат малку од реалноста кога доаѓа прашање за компјутери, но ништо не е невозможно...
Незнам дали некој од вас го гледаше National treasure 2 со Nicolas Cage, има сцени исто со провалување во системи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно