1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

X360 Controller

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од -={K-O-R-U-N}=-, 11 Јуни 2017.

 1. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Некој да продава X360 контролер (со безжичен ресивер)?
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  533
  654
  21 ноември 2010
  Машко
  Ако ти е за на пц, имам Moga Pro Power. Иста форма како х360. за андроид е примарно ама работи и на пц. Се конектира преку блутут, батерија му трае 20+ часа, и има powerbank функција.
  Исто ко нов, дали 100 часа го имам играно.
  Пиши пп ако си заинтересиран

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  533
  654
  21 ноември 2010
  Машко
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  За РС ми е и стриктно 360 моделот.

  Испратено од иднината, саат време од сега...
   
Слични теми
 1. vane44
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,806
 2. Enforcer_
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  738
 3. theMAD
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,472
 4. Enforcer_
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  698
Вчитување...

Сподели

Вчитување...