Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

X Box Series X

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
789
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
789
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Еве листа на игри да не се допишува е на ПП што игри се
 

Атачменти

 • IMG-8d9b7c2cd68fc73680c963e54c255394-V.jpg
  IMG-8d9b7c2cd68fc73680c963e54c255394-V.jpg
  622,5 KB · Прегледи: 77
 • IMG-afbd68740227651cd34bfa73c7e1363b-V.jpg
  IMG-afbd68740227651cd34bfa73c7e1363b-V.jpg
  522,8 KB · Прегледи: 77
 • IMG-f1625ac4eb380589396a5220e9bf5a1d-V.jpg
  IMG-f1625ac4eb380589396a5220e9bf5a1d-V.jpg
  560,5 KB · Прегледи: 66
 • IMG-bf4a83ebc1e5eb278bfe91b9b22ebfda-V.jpg
  IMG-bf4a83ebc1e5eb278bfe91b9b22ebfda-V.jpg
  434,2 KB · Прегледи: 60
 • IMG-82443aae28fce88145c7329c7977007f-V.jpg
  IMG-82443aae28fce88145c7329c7977007f-V.jpg
  525,2 KB · Прегледи: 60
 • IMG-dbb37c568c72d315754b1c21538e04d4-V.jpg
  IMG-dbb37c568c72d315754b1c21538e04d4-V.jpg
  485,6 KB · Прегледи: 60
 • IMG-f8a2774b157717123f24ea5093699c4f-V.jpg
  IMG-f8a2774b157717123f24ea5093699c4f-V.jpg
  534,6 KB · Прегледи: 55
 • IMG-781ca699b2019026e58b2902bdd241f2-V.jpg
  IMG-781ca699b2019026e58b2902bdd241f2-V.jpg
  432,4 KB · Прегледи: 46
 • IMG-45098c5c9512cdd725bb31af572176a6-V.jpg
  IMG-45098c5c9512cdd725bb31af572176a6-V.jpg
  516,3 KB · Прегледи: 39
 • IMG-b7ed04f304e7ee2923258a09299b317d-V.jpg
  IMG-b7ed04f304e7ee2923258a09299b317d-V.jpg
  404,4 KB · Прегледи: 38
 • IMG-0c1b334ff38ec230bff10248ab533d04-V.jpg
  IMG-0c1b334ff38ec230bff10248ab533d04-V.jpg
  611,5 KB · Прегледи: 42
 • IMG-0b399cd48c8f24369bafd58eca140785-V.jpg
  IMG-0b399cd48c8f24369bafd58eca140785-V.jpg
  412,9 KB · Прегледи: 42
 • IMG-ffc1dab429065ec9f0931f205b80fa9c-V.jpg
  IMG-ffc1dab429065ec9f0931f205b80fa9c-V.jpg
  554 KB · Прегледи: 77

Jedah

Unstoppable
6 ноември 2007
1.221
2.030
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
Си промашил 2 бесплатни игри на Xbox Store. Брзо да ги "купиш" и нив :)
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
789
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
@Jedah те мислев за снајпо а ти да си бил рибар...

во најдобро време за Лирата
потрошено е окулу 60 евра за одредени во листата
од според тебе ткн бесплатни игри

али мило ми е што има некој да се секира
за други кои лично не можат да проценат
па стално промашуваат што е реално смешно
што е излив на непотребен коментар (а потребен маркетинг)

и Шо не се фати во целата приказна
дека поповолно нема да најде никој од конзолава за 23
па нека си ги купи истите игри за бесплатно што се вели...
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
789
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
bump....

скоро џабе е конзолата се разбира ако ги имате средствата
и ако го следите пазарот за конзоли...

за овие пари евентуално некоја графичка, па да заглавите да гејмате на компјутер...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.109
Мислења
974.639
Членови
35.409
Најнов член
sendrit
На врв Дно