www.treeday.com.mk - 12.03.2008

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Абе бегај, кај нас глупости во схколо ни направија.... Во среда ќе одеме да садеме дрва и послем во сабота ќе го обработуваме денот ... А во сабота е Тодорица !!!!!!!!!
 

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
aleks od kade si pa go slavite todorica? Bidejki znam deka se slavi vo SvNikole,
sepak denot e ok, edno bravo za site organizatori.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Браво за денот и за организаторот,
а тодорица се слави и во Кратово
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
а ја незнам зашто баш мора у среда да се садат, болље да се садеа у сабота, па да не мора да обработуваме ден
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Точно ни го уништуваат денот за во сабота да го одработиме, а инаку добра работа е да се засадат нови дрвца после сите оние пожари. Сепак тоа можело да биде во некој ден од викендите
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
32
а ја незнам зашто баш мора у среда да се садат, болље да се садеа у сабота, па да не мора да обработуваме ден
Ако е сабота нема никој да дојди нели? Безврска е вака, ама то е. А да не мислет дека ќе ме видат сабота на часој?:D
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Ако ако јас бев на презентација(предавање) за овој проект во општината на градот Штип и убава работа е ова а плус во среда имам најлесни часови(само 4)
ПС Алекс мислам дека тие надвор од Штип ќе бидат ослободени од обврската за доаѓање
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Филип, јас никако во сабота нема да идам :) А се мислам дали и во среда да одам .. :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Во секој случај ми се допаѓа идејава за засадување на дрвја. После минатогодишните огромни пожари кои ги опустошија нашите шуми оваа акција е повеќе од потребна.
Сепак јас работам во приватна фирма и за мене не важи неработниот ден Среда, што не значи дека не можам да придонесам кон оваа акција. Радо ќе засадам неколку дрвца во двор кај мене. :)
 

paneval

Intern
2 март 2008
178
1
Jas samo minatata godina zasadiv 30-40 drva, imam i suma od okolu 1 hektar, mislam deka i drugite bi trebalo da pridonesat kako mene, no toa ne me amnestira vo sreda da ne nasadam barem edno drvo.
Zatoa prestanete so opravduvanjata, se raboti za opsto nase dobro, se razbravme?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Де бе, како сте се раскрекале за таа Сабота.. И со садењево дрвца како да правите услуга на некого. Пред се за ваше добро ги садите.
А што се однесува до часовите и школото, па и работата, мора да сфатите дека никој со сила не ве тера да учите или работите, кој не сака нека не учи, кој не сака да работи нека не работи, без разлика за кој ден се работи. :|
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,987
Мислења
869,582
Членови
30,311
Најнов член
mrdeni
На врв Дно