• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

www.travian.ba

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
887
Ohrid
Pred da se pochneme, kje mozhe nekoj nakratko da objasni shto e sushtinata na igrava?
Koja e tvojata uloga vo igrava i kakov e nachinot na igranje..?
Verojatno se raboti za vojni .. Pa, dali gi gledash vojnite ili ..
Malce poopshirno..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
.ba domejnot e bidejki e toa server samo za balkanci pointeresno e tamu. inaku imate i .com .net ...

Inaku se gradis selo pojacuvas proizvodstvo gradis razni strukturi razni tipovi na vojska sklopuvas alijansa zaedno napagjate osvojuvas drugi sela...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,717
Мислења
831,253
Членови
28,712
Најнов член
gero1987
На врв Дно