1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

www.exclusive.com.mk holes

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Password, 8 Март 2008.

 1. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Нели и слика ставивте од дечкото, и од кој град бил кажавте? :)
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Ако е дел од КАВ тим, тие се од кавадарци. Повеќето ги знам од ирц
   
 3. StarBuck

  StarBuck
  Intern

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Факт е дека прекршил закон, и тука нема дискусија дали му е оправдано дека немале никаква сигурност или било што, крив е.
  Во реален свет 1 - Вакви луѓе оставаат информации за подоцна да најдат работно место, истата фирма ги најмува за да ги поправат "дупките"
  Во реален свет 2 - Вакви луѓе оставаат информации за подоцна да најдат работно место, истата фирма ги тужи и става во затвор.

  Изборот останува на фирмата.
   
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  znachi da razjasnime:

  prvo tekstot na http://www.exclusive.com.mk/hello.html
  potoa spored profilot : http://www.hibalkan.com/users/gento

  Gender: Man | Age: 20

  Location: Kavadarci, Macedonia


  a kako shto i vie sumljate za gentoo, mozhete da vidite deka del od podatocite se sofpagaat, potochno godinite

  Датум на раѓање:
  03-03-88
  Возраст:
  20

  taka da 99,99% "hackerot" gento e gentoo

  mislam nema potreba od poveke objasnuvanje :)
  Verojatno vi stana jasno shto e rabotava :D
   
 5. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
 6. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  btw. gentoo ima samo 3 mislenja na forumov,i toa bash na ovaa tema..
  Mislite deka toa e sluchajno ?? :D:D
   
 7. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Почесто второто :) Инаку се согласувам дека нема оправдување.
   
 8. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  @Banzai
  Chovekot ja sledi istorijata na drugite..
  Setete se na Kevin Mitnick.. Pochna kako hacker, stana slaven, odite 5 godini zatvor i sega si raboti vo microsoft, ima web za computer security, isto i nekolku negovi knigi..:)
   
 9. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Се согласувам, ама не го заборавај фактот, "отиде 5 години затвор" ;)
  После тоа можда и ке го запослат :)
   
 10. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008

  Или пак е некој од овој форум(а и немора) и сака да не наведе да мислиме така, затоа не давам конкретни заклучоци, not yet :)  EDIT сакам да кажам дека е online и ги чита сега во моментов постовите од темава :D
   
 11. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  CSI Тетово. Немој да превземате единици за разознавање :D
   
 12. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  @gentoo
  ajde druzhe.. gledam online si i aktivno gi sledish postovive...
  ajde gugni neshto... :D
  Inaku, celo ova go pishuvam kolku da razjasnam malce, ne deka imam neshto protiv tebe..
  Mislam deka celta ti e dobra shto sakash da ukazhesh na toa deka stranata ima dupki, i toa lesno voochlivi, samo nemorashe bash tolku izrazito da go iskazhesh toa :D
   
 13. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Ах се извинувам, што да праам кога мислам дека мислам дека Скопје е главно :p :D
   
 14. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist


  Mislam .. greota e da ne go spomnime i Ohrid..Od preeska pisham.. mislam ne e fer ... :D
   
 15. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  CSI Macedonia
  За да нема караници...
   
 16. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Договорено CSI Macedonia генерален директор dulemk
   
 17. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Значи не си девелоперот, одиме по пат на елиминација :))
   
 18. StarBuck

  StarBuck
  Intern

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Може и сам се жали :))
   
 19. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Me interesira za ova..
  Kolku shto se sekjavam pred nekoe vreme, vo kav tim spagashe i kreatorot na Reload ScRipT ( potochno beshe samo remake na chavir..)) i mislam beshe Bobo Kanziani..

  Posho se sekjavam pred nekoja godina, duri se zanimavav so mirc imav access na #kavteam ( taka nekako beshe), a od site tie samo bobo go poznavav misam..
  i sega me interesira.. za istiot kav team se raboti ili .... :D

  Ova e malce off topic ama deka veke spomna..
   
 20. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  Погрешно сте ја сватиле работава, CSI е кога истражуваш на терен без психолошки момент.

  Пример: Гледаш дека е online и дека ја гледа темава

  А исто така заборавивте на Шерлок Холмс стил.

  Пример: Седеше тука без да пише ништо додека ние знаевме дека е тука и на која тема е (тоа укажува дека незнаел дека може да биде забележан), и откога спомнавме се јави.

  И тоа што не го оспоруваше претпоставката за хакер, туку за девелопер се гледа дека сакал да не наведе дека е хакерот.

  А можел да ја прати темата темата како гостин.

  Значи почнав освен девелоперот, да го елиминирам и хакерот, и ми останува некој што сака да се зафркава (не навлагам сега во причини)
   
 21. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  LOL :LOL:
  Хммм, можеби имаш право, а можда и немаш.
   
 22. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  Ипак не сум шерлок холмс, па ни ватсон, така би ми требало повеќе докази за да изнајдам теорија под која би стоел.
   
 23. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  hmmmmz... Gledano vaka, mozhno e i da e nekoj shto ednostavno saka da se "proslavi" vrz "trudot" na nekoj drug..
  temava e otvorena pred 4 dena, a gentoo e registriran pred 12 chasa..
  Taka da ..mozhebi na srekja ja ima poglednato temava, i itro se dosetil da si napravi profil so istite podatoci kako "hackerot", za da nie pomislime deka bash e toj "hackerot"..
  Ova go kazhuvam vrz osnova na toa shto go postira @dulemk , deka toj mozhebi i ne e ni hackerot, ni developerot, tuku nekoj shto saka da se zafrkava so nas..
  Ova e samo teza, i moe momentalno mislenje...
   
 24. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist


  ps. i prvoto negovo mislenje...
  Samo dokolku i samiot kazhuva so ova mislenje deka ne e "hackerot".. zoshto stavil isti podatoci kako "hackerot"?
  i ushte edna rabota.. Od kade tolku podatoci za "hackiranjeto" na sajtot ako ne e toj?
  neznam.. mnogu izmeshana situacijava :)
  btw. sepak, ostanuvam na predhodniot post :)
   
 25. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  :bravo: :LOL:
   

Сподели

Вчитување...