www.drzavnamatura.net

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Официјален форум на сите матуранти ? Па доменот е утнат, не е само државна, има и училишна матура ...
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
a sto ima vrska maturata so site maturanti. ne da e utnato, epten,
a i ne e kojznae sto stranata eden obicen forum
 

Maturant

Intern
22 мај 2008
3
0
Порталот го продаваме, ако сака некој да го купи поради добри намери, да им помогне на матурантите околу државната матура. форумот беше креиран за организирање на штрајк. Инаку има 1494 членови.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Порталот го продаваме, ако сака некој да го купи поради добри намери, да им помогне на матурантите околу државната матура. форумот беше креиран за организирање на штрајк. Инаку има 1494 членови.
Mislam deka vekje e kasno za toa.. Oficijalno maturite se pochnati.. Ti posakuvam uspeh vo prodazhbata, no neznam shto kje mu e od sega na nekoj forum za maturanti... Barem ne na krajov od uchebnata godina..
Toa e lichno moe mislenje.. Neveruvam deka nekoj voopshto kje se zamara so maturantski i edukativni sodrzhini letniov period..
 

Maturant

Intern
22 мај 2008
3
0
Малку ми е глупаво што веднаш напаѓате со глупи коментари, божем сте ИТ професионалци. Убаво културно пишав дека ја продавам не мора да ми лаете дека заминала матурава, имало и училишна ....итн, имаш контакти од 1500 матуранти, и не значи дека е поминала матурата, ова е само прва генерација што полага, има уште многу генерации што ќе полагаат.
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Матурант е во право. Ако немате нешто паметно да пишете, не пишувајте. Не му мавајте сеир.

Ако ја продаваш по "набавна":p колку да не умре сајтот и да го извадиш изгубеното време, ОК ти е идеата. Се надевам дека може да прерасне во портал кој ќе го посетуваат сите матуранти кои ќе бараат совети и материјали за спремање на матурата.
Ама ако мислиш многу да заработиш... во тоа се сомневам. Бизнисот со продавање на домејни одамна е замрен. Ако имаш фатено име на домејн на некој познат бренд (со намера да го продадеш), ќе ти го земат на суд. А за нискобуџетни, експериментални и слични студентски сајтови, сите креатори се одлучуваат за најевтината варијанта: слободен домејн, ефтин хост, кракнат темплејт...

Со среќа.
 

bidikov

Intern
8 април 2007
50
19
vladislav.bidikov.com.mk
Малку ми е глупаво што веднаш напаѓате со глупи коментари, божем сте ИТ професионалци. Убаво културно пишав дека ја продавам не мора да ми лаете дека заминала матурава, имало и училишна ....итн, имаш контакти од 1500 матуранти, и не значи дека е поминала матурата, ова е само прва генерација што полага, има уште многу генерации што ќе полагаат.

Мал совет: пред да продаваш нечиви контакт информации провери си го законот за заштита на информации, никој не ти дава право да ги продаваш е-маил адресите на членовите бидејќи на ПИСМЕНО никој од нив не ти дозволил да го правиш тоа ...

Према тоа цената на доменот според моите проценки е само колку цената на доменот ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,987
Мислења
869,581
Членови
30,311
Најнов член
mrdeni
На врв Дно