1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено WRT1900ACS / SE4008

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ivan1500, 6 Март 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  431
  1,277
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Молам за проценка на двата уреди, користени помалце од еден месец. Би сакал да ги дадам заради тоа што се префлив на Cisco Meraki.

  Двата уреди доаѓаат со сите кутии и додатоци и поради тоа што се набавени од странство немаат гаранција.

  Моментално се спакувани во кутија но еве слика за приказ како изгледаат двата заедно:
  [​IMG]

  Linksys WRT1900ACS-EU Dual-Band Router
  Linksys SE4008 WRT 8-Port Gigabit Ethernet Switch
   
  Garfield', rippermkd и на Глупав им се допаѓа ова.
 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,054
  1,648
  30 Мај 2010
  Mozebi e malku star oglasov, ama slucajno da ne go imas uste ruterot ?
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,058
  939
  4 Февруари 2014
  Машко
  Не не, спијат дома лепотаниве.
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,054
  1,648
  30 Мај 2010
  Не разбрав, ти ги имаш купено ?

  Има некаде во мк да се продава овој модел ?
   
 5. pLaToOn

  pLaToOn
  Gaining Experience

  227
  189
  24 Јануари 2012
  Машко
 6. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  431
  1,277
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Рутерите се продадени уште тогаш на @mkextremer . Може да се затвори темата. @pLaToOn @Steff_Maja за жал во регионов никаде ги нема.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...