• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WOW Private Server

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Ме интересира дали некој на форумов има искуство со приватни сервери за World of Warcraft, дали некој успеал да направи сервер и ако успеал да го пренесе искуството овде. Погуглав малце и најдов доста добри туторијали, но сепак има подесување на MySql и Mangos алатки, навидум според туторијалите изгледа едноставно но се сомневам дека е баш така.
 

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Немој MaNGOS. Многу лошо, многу багови, ама стабилен е.
Ако сакаш да си направиш приватен сервер, иди со Ascent. Повеќе информации на http://www.mmowned.com/forums/ супер модератор сум таму и ти гарантирам нема да се разочараш.
Додека го пишувам ова, сајтов е паднат ама нема врска, ќе средиме најбрзо што можеме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,719
Мислења
849,349
Членови
29,441
Најнов член
hristijand1
На врв Дно