1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

wow clasic

Дискусија во форумот 'Игри' започната од gamon, 26 Август 2019.

 1. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  494
  492
  15 Септември 2014
  bekrija
  Кој сака сериозно да игра повелете не FIREMAW хорда или алијанса, доста стари гејмери ќе играат тука, по 30+ досега на хорда и на алијанса. /join mkd
   
  На Jovan2389, JensenInterceptor, Aowek и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Тешко да се логираме :D
   
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  899
  714
  29 Март 2011
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  100
  133
  18 Февруари 2012
  Машко
  Јас бев уклучен 5 саати пред да ја пуштат, на Mirage Raceway Хорда PVE, имаме guild, играчи се спремно за raiding. Планираме за некој си 3 месеци да почнеме да чистиме P1. Кој е за бујрум.
  Повелете Discord
  Join the Burnt - Mirage Raceway Discord Server!
   
  На Aowek и architect им се допаѓа ова.
 5. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  490
  438
  12 ноември 2013
  [​IMG]

  Не знам дали е фејк. :blush:
   
  На DaVoRkNe и architect им се допаѓа ова.
 6. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,072
  2,371
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ова е од синоќа кога ја пуштија, моментално серверите што се High Population се над 13,000 queue, нормално играње после недела дена.
   
  На SmartGuru и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Не е "фејк", реално е (од моментот кога ги отворија). Сите PvP сервери се со ред на чекање од 3,000 до 20,000. Се очекува тоа да опадне и нормално да се игра штом ќе помине hype-от и сите "туристи" ќе си заминат (за неколку дена).
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  494
  492
  15 Септември 2014
  bekrija
  ПРОМЕНА, поради гужва се игра на Noggerfogger
  upload_2019-8-27_14-44-19.png
   

  Прикачени датотеки:

  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,072
  2,371
  28 Јануари 2017
  Машко
 10. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  494
  492
  15 Септември 2014
  bekrija
  ne e los ovaj do 5 satot nemase que
   
 11. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  392
  267
  9 Февруари 2012
  Машко
  Дечки едно прашање?
  Нели има до 20 лвл триал, тоа не важи за Класик така?
  Неможам да се логнам :(

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 12. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,072
  2,371
  28 Јануари 2017
  Машко
  Нема за жал.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  100
  133
  18 Февруари 2012
  Машко
  Да не се фалам ама вчера од 20 до 22-30 истепавме се во MC + Onyxia.
  И како јагода на шлагот ми дропна Ancient Petrified Leaf.
   
  SmartGuru, Aowek, Lokvan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Scofield

  Scofield
  Intern

  34
  25
  23 Август 2019
  Машко
  Студент
  Дечки, кај можам да купам Wow книга во Скопје?
   
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,124
  4,543
  4 ноември 2013
  Машко
  Академска книга
   
 16. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  96
  68
  5 Април 2018
  Машко
  Што стана со играњето? Има доста што играте, на кој сервер, што faction ? Сега со другар симињаме, па би било топ ако се ставиме негде кај што има доста наши :D
   
 17. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Јас до lvl40 и прекинав. Премногу време ми одзема, а се чувстувам "burned out" после играњето на приватните сервери. Јас лично не претпочитам да играм со балканци. Во врска со серверите, на сите PvP сервери според популација доминира Хорда, а на сите PvE доминира Алијанса.
   
  На Gjurc1n0t и pecko95 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. CaKi_PrO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,036
Вчитување...

Сподели

Вчитување...