• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WORLD SINGS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Епа вака..денес е отворен најголемиот музички портал за натпревар креиран од Македонци...www.worldsings.com . Секој кој знае да пее и да свири може да се зачлени и да добие шанса да освои 1 000 000 $ па повелете логирајте се...Правилата сите се објаснети на самиот сајт
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ufffffffff zoso ne mi izgleda realno ... da ne e nekoj nacin na kradenje na pesnite na avtori koi ne si gi zacuvale svoite avtorski prava

koja zarabotka ja imaat...ne gledam reklami od t-mobile cosmofon itn itn
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Па се е објаснето на самиот сајт.Инаку вкупниот награден фонд изнесува толку. Не станува збор за никакво крадење, туку за проект кој долго време полека но сигурно се остваруваше. Се што е потребно ваша музичка креација од било кој музички правец да снимите и да ја uload-ирате. Со тоа добивате право на учество и шанса да ја освоите паричната награда.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно