• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

World of Warcraft

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
За оваа игра барем за нејзините љубители би можел цел форум да се направи и пак да е малце, затоа мислев да отворам една конкретна тема за играва да размениме искуства кој игра на приватен кој на официјален сервер која раса и класа ви се омилени, хорда или алианса, кој lvl сте на кој квест сте заглавиле, значи ваши искуства и впечатоци. Еве јас да почнам, играм на приватен сервер ravencrest холандски сервер blizlike е, нема многу народ но доволно за raid или за да се направи една мала војна меѓу хорда и алијанса нема многу багови и серверот многу ретко паѓа, играм со human paladin моментално 40 lvl. И сите предупредувања дека играва е премногу заразна и дека одзема многу од слободното (а и од професионалното) време се точни. Ајде да видиме ваши размислувања.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Алијанса а?:ermm:
Јас од петок почнувам да играм Undead warlock на американски сервер Toxic. Серверот е полн со луѓе- по 1000 online:) Иначе омилена раса ми е blood efl и тоа mage.
 

Voya

Intern
11 април 2008
96
8
Алијанса а?:ermm:
Јас од петок почнувам да играм Undead warlock на американски сервер Toxic. Серверот е полн со луѓе- по 1000 online:) Иначе омилена раса ми е blood efl и тоа mage.

Nemoj, mnogu pagja!

Jas ja igram(*igrav*) WoW od officially 4 Aprilos, 2005 godina na realmos The Maelstrom(European official). Mnogu breaks mnogu pocnuvanja odnovo, pa eve resiv da se otkazam totalno zasto mi doe preku, onakvoto.

Najcesto igrav rogue, PRE TBC imav NE Rogue, kako i eden ton altovi, otkako dojde TBC, se vrativ u shema i krenav 70 human rogue i paladin. Mislam deka igrata ja izgubi svojata "interesantnost" uste koga iskoci TBC. Sekoj vtor e sea so epik, a pred TBC trebase zadniceto da si go ispotis za da dobies takvo nesto. Poradi toa, igrata go izgubi svojot balans. So edna nedela farmanje, se prais cel epik, iako nekoj pred tebe toa go pravel so meseci.
A razlikata megju klasite e ogromna. Ne znam zasto voopsto stavile i warlock vo igrata, 2-3 kletvi, zapali cigara i otide prijatelceto. Iako bev addicted i mnogu si ja sakav, sea sum "ogorcen" od taa igra i gledam napred na AoC, koja veruvam deka ke ja zameni.

Edno 20tina dena igrav na private server Toxic, so elemental shaman, i mi prichinuvashe kakvo-takvo bar malo zadovolstvo za igranje. Ali... dosta bese :D
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
^^Доста ти е брат се гледа, нема више поента за играње ако си го играл по многу пати.
Па дури и си претерал.
 

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Имам 2 70ки (shaman & hunter) на Eonar EU и 1 70 (priest) на Skullcrusher EU. Сите хорда. :D
На сите приватни сервери кај што играв бев GM, до пред некој ден бев GM на HSWoW, ама немам време за WoW. Сакам да се фокусирам повеќе на програмирање. :p
 

DarkAssasin

Intern
27 март 2008
23
0
Алијанса а?:ermm:
Јас од петок почнувам да играм Undead warlock на американски сервер Toxic. Серверот е полн со луѓе- по 1000 online:) Иначе омилена раса ми е blood efl и тоа mage.
Blood Elf,ama zhensko :D Jas igram na StonedRaiders,fun server ama ima i blizzlike,66 lvl Night Elf Priest,serverov retko pagja,ama ko kje padne,poteshko stanuvanje :D
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Јас сега ја симнувам WOW пред тоа гледав клипчиња на youtube и ми се допадна па ресив да ја пробам. Си направив акаунт бесплатно и ке видиме. Па може некој да ми пише за почеток како функционира играта (на почетокот што треба да изберам и сл.). :molenje2:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Јас сега ја симнувам WOW пред тоа гледав клипчиња на youtube и ми се допадна па ресив да ја пробам. Си направив акаунт бесплатно и ке видиме. Па може некој да ми пише за почеток како функционира играта (на почетокот што треба да изберам и сл.). :molenje2:
Prvo da ti posakam dobre dojde vo kompanijata :)
pa, na pochetok mozhesh da izberesh shto sakash.. Koi ti izgledaat pointeresni so niv bidi.. sakash Horda, sakash Aliansa.. I vo dvata ima razlichni rasi so razlichni sposobnosti..
Od koga kje pochnesh avtomatski ti dava pomosh, se kako treba, del po del da pochnesh so igra.. Na pochetokot celta e da ispolnuvash questovi..Toa te vodi niz igrata..
..Ajde pochni za sega, sledi gi kvestovite, pa kade shto kje zaglavish prashaj :)
Koga kje imam malce povekje vreme, podetalno kje ti objasnam..
 

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Јас сега ја симнувам WOW пред тоа гледав клипчиња на youtube и ми се допадна па ресив да ја пробам. Си направив акаунт бесплатно и ке видиме. Па може некој да ми пише за почеток како функционира играта (на почетокот што треба да изберам и сл.). :molenje2:
Уфф, бегај додека можеш. :p
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Ја симнав WOW си направи update( ми потроси се на се 5 GB) и сега треба да симнам Burning Crusade ( 7GB) нормални ли се или јас друго несто симнувам кажете некој линк за free download не можам веке да се замарам(преку глава ми е ама не се откажувам ќе ја пробам штом реков така мора не се откажувам) ја мислев ке ја симнам WOW ќе си направам бесплатен акаунт ќе ја сменам содражината на документот realmist.wtf a оно испадна ѓавол ипол :lut2:
ПОМОШ!!!!!!!!
помагајте ако има некој хуман.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Ја симнав WOW си направи update( ми потроси се на се 5 GB) и сега треба да симнам Burning Crusade ( 7GB) нормални ли се или јас друго несто симнувам кажете некој линк за free download не можам веке да се замарам(преку глава ми е ама не се откажувам ќе ја пробам штом реков така мора не се откажувам) ја мислев ке ја симнам WOW ќе си направам бесплатен акаунт ќе ја сменам содражината на документот realmist.wtf a оно испадна ѓавол ипол :lut2:
ПОМОШ!!!!!!!!
помагајте ако има некој хуман.

вака играта можеш да ја спуштиш бесплатно од страната на blizzard и world of warcraft и the burning crusade а бесплатниот account ако си го направил на нивната страна имаш само 10 дена бесплатно играње, е сега откако ќе ја спуштиш играта треба да и да ги спуштиш пачовите се до 2.4.1 ќе си одбереш некој приватен бесплатен сервер за играње и тоа е тоа, еве ти линк со најголем избор на приватни сервери тука.

А за blood elf не можам да играм со нив анорексични метросексуалци ги направиле, сега засега играм со human paladin а ако играм хорда дефинитивно undead warlock само заради heavy metal dance :D
 

DarkAssasin

Intern
27 март 2008
23
0
LoL,za heavy metal dance vo pravo si :p Prvi se za densanje :D A za blood elf-ite se premisliv,sega sum lvl 34 gnome rogue :D
 

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
ajde ako igra nekoj na www.wowtopia.net ?
tamu imam heroi da gi zbiras so lizgar, so lopata :D
Human-worrior, 2 Night Elf-Hunter, Undead-Rogue, Troll-Hunter, Human- Warlock, 2 Night Elf-Druid, Tauren-Worrior, Human-Paladin...Se se x70lvl :D
pozz...igrava e stvarno zaraza!!!
 

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
e tamu ne se zarazuvam mada e poslednata RPG strategija :)
najdete go mojot zabolen drugar od taa igra na premium serverite..."Somboled"
Night Elf - Hunter ...Ne e mnogu jak:ha:
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
@psybaron
Ако си фанатик на Warcraft 100% ќе се заразиш.
И чекај малце, дури не крениш 70 lvl пролично досадно е. После е интересното. Raid и слично.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
@psybaron
Ако си фанатик на Warcraft 100% ќе се заразиш.
И чекај малце, дури не крениш 70 lvl пролично досадно е. После е интересното. Raid и слично.
Се сложувам..

btw. Доколку сакате да го осетите задоволството после 70 lvl, ви препорачувам да НЕ играте на Fun Server.. Играјте на нешто потешко..
Можеби на почеток е малце монотоно, досадно и тешко.. Но верувајте потоа следува правото задоволство.:)
 

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
ma nema veza,,, zadovolstvoto...Na Standard server?:S ne bi rekol.
Ako sakas da se osetis kako vistinski igrac na WOW, zemi si Premiun acount i izgradi go tvojot character kako GOD ili seronja:)
No zapameti, si go izgradil so tvoite dve race...toa e najbitno!
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
@Aleksandar-x
Тоа е точно.. Но постот ми беше за тие што не се решени да купат премиум акаунт, па сакаат да си останат да безплатните.. Немора да значи дека таму нема воопшто задоволство.. Има, но многу подруго..
Инаку и јас играв на премиум, и веќе до сега многу пати кажано - играње на free ( значително помалце народ ; милион багови и ect ect..) со играњето на премиум ( спротивно од предходното ) Е НЕСПОРЕДЛИВО.

@psybaron
Точно.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
412
196
abe neznam dali e offtopik ali ako moze nekoj da mi kaze nekoja kako wow samo za offline so e poso neam net doma a inace ja igram wow na besplatnite i da vi kazam niso posebno ne e samo se nerviras poso ima epten bagovi
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.307
Членови
31.484
Огласи
19
Најнов член
Kolecolev
На врв Дно