• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

World of Warcraft доаѓа на мобилните?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
При самото споменување дека Blizzard службено размислува за мобилни апликации за on-line играта World of Warcraft, лесно може да се замислат толпите луѓе кои ќе паднат под автобус гледајќи во своите мобилни. Но се чини дека во Blizzard имаат на ум нешто помалку опасно по живот.

Мобилната апликација за World of Warcraft е сеуште во фази на разгледување, така што не треба да се очекува наскоро; веројатно откако ќе се појави новата генерација на iPhone. Но идејата е интересна и за сигурно ќе го осигура Blizzard со голема добивка.

Коосновачот на Blizzard Франк Пирс тврди дека веројатно нема да станува збор за вистинска апликација за играње на мобилен бидејќи такво нешто би било неподносливо споро (погледне како тоа изгледа на iPhone), туку за некоја поедноставна апликација која што ќе ви овозможи да го погледате статусот на акциите и прочитате пошта во игра.
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=YFZA6gRK4qs"]YouTube - WoW on the iPhone[/ame]

Извор: Точка
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,339
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно