• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

world of tanks

Afro-dh

Gaining Experience
27 јануари 2014
84
57
Скопје
Afro-dh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 4590 Coolermaster Hyper 212 EVO
Motherboard
Gigabyte GA-Z97P-D3
Storage
Kingston SSD NOW V300 120gb - Toshiba 1TB Sata 3
PSU
Cooler Master G500
RAM
Crucial DDR 3 12800 4GB X 2
Video card
XFX R9 270X 2GB Double Dissipation
Case
Cooler Master Chassis K380
Mouse
tapa
Keyboard
tapa
Audio
tapa
Monitor
LG LED 24M45
OS
Win 8.1 64
Закон е темава, браво за иницијативата за Клан. Планирам да се зачленам у кланот, сеа ќе пуштам апликација. Инаку иам тиер 7 британски тенкчиња, кај и да е ќе стигнам до 8-ца.
 

Afro-dh

Gaining Experience
27 јануари 2014
84
57
Скопје
Afro-dh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 4590 Coolermaster Hyper 212 EVO
Motherboard
Gigabyte GA-Z97P-D3
Storage
Kingston SSD NOW V300 120gb - Toshiba 1TB Sata 3
PSU
Cooler Master G500
RAM
Crucial DDR 3 12800 4GB X 2
Video card
XFX R9 270X 2GB Double Dissipation
Case
Cooler Master Chassis K380
Mouse
tapa
Keyboard
tapa
Audio
tapa
Monitor
LG LED 24M45
OS
Win 8.1 64

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,093
824
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Како да го сменам зумот. Играм неколку месеци инеможам да најдам како се менува?
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,774
2,446
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Луѓе има наш клан веќе тој што е пишан на претходната страна, се игра clan wars секој ден.

http://worldoftanks.eu/community/clans/500024711-M_O_B/ еве линк од кланот

За влез идете на фб страната пишете таму. Тие што имаат под 1200 performance rating (можете да ја видите статистиката на noobmeter.com, само пишете го никот) ќе идат во MOB-A, ќе ви помогнат таму да се подобрите ќе играте заедно уклучени на Team Speak во platoon или тренинг и послем идете во MOB.

Иначе ако сакате да играме аднете ме masterdimo ми е никот само слабо играм периодов.

Десктоп апликација или во пребарувач се игра?


Десктоп апликација.


Како да си сменам стандарден изглед на командите и имиња у боја и такви ствари, ко кај тебе?

Тоа ти е XVM мод изгуглај го.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,093
824
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Бидејки на првото питањје не ми одговоривте се надевам на второво нема да биде така!:(
Оние кој играат со СССР кажете кој тенк е болје KV-2 или Т-150.:)
 

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
52
Заинтересиран е некој за премиум tier 8 tank destroyer, Jagdtiger 8,8 cm Pak 43? Го добив како награда, ама tank destroyers не ми се омилена „класа“ за играње, па би го продал кодот со голем попуст на некој што би го искористил како што треба, мене ќе ми рѓа во гаража :)
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,774
2,446
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Заинтересиран е некој за премиум tier 8 tank destroyer, Jagdtiger 8,8 cm Pak 43? Го добив како награда, ама tank destroyers не ми се омилена „класа“ за играње, па би го продал кодот со голем попуст на некој што би го искористил како што треба, мене ќе ми рѓа во гаража :)


Провери ПП.
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,774
2,446
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Бидејки на првото питањје не ми одговоривте се надевам на второво нема да биде така!:(
Оние кој играат со СССР кажете кој тенк е болје KV-2 или Т-150.:)


Касно го гледам постов, и двата се добри но различно се играат, T-150 е прав heavy, тенк за прва линија, одличен оклоп, добар топ и не е премногу спор, KV-2 е друга приказна.
Се игра обавезно со 152mm derp топот (нема смисла да го играш со 107mm, така добиваш поголем, поспор, помек T-150) и знае да биде многу ефикасен и интересен (пр. било кој тенк на ист тиер можеш да го уништиш со една HE освен TOG или му се прикрадуваш на некој тиер 8 и му зимаш 2/3 од HP), се додека си во cover додека чекаш со саати да направи reload, ако не си нае*ал.
Башка со HE пошто е огромен калибарот било каде да го погодиш било кој тенк му правиш мин. 300dmg, што го прави скоро исто ефикасен и во т8 партија, само пак ќе кажам многу спор reload има и ова му е голема маана + огромна мета е и нема сјаен оклоп.
Така да што ти одговара повеќе тоа играј, на крај краева кога ќе испадне тест сервер симни го клиентот таму можеш било кој тенк да го пробаш.
 

LegijaIVAN

Gaining Experience
20 март 2014
89
139
Скопје
LegijaIVAN's setup  
Processor & Cooler
Xeon E5450 3.0Ghz / Arctic Cooling Freezer 7 Pro
Motherboard
ASUS P5Q3
Storage
1 TB Toshiba
PSU
Unknown brand 500W
RAM
2 х 4 GB DDR3 1333 Mhz
Video card
ASUS GTX750Ti 2GB
Case
Corsair Carbide 300R
Mouse
SteelSeries Rival 110
Keyboard
Cooler Master Devastator II
Audio
Sony STR-DG510 + Sony SS F5 ES / AKG K512 MKII
Monitor
Philips 226V LA 22"
OS
Windows 7 64bit
Поздрав до сите што ја играте играта ...има на фејсбук група направено за сите играчи што играат од Македонија па .... повелете :D


https://www.facebook.com/groups/232713286853703/
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,093
824
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Деновиве излезе едно видео каде се хакира WOT.
Што мислите работи ли хакот??
 

LegijaIVAN

Gaining Experience
20 март 2014
89
139
Скопје
LegijaIVAN's setup  
Processor & Cooler
Xeon E5450 3.0Ghz / Arctic Cooling Freezer 7 Pro
Motherboard
ASUS P5Q3
Storage
1 TB Toshiba
PSU
Unknown brand 500W
RAM
2 х 4 GB DDR3 1333 Mhz
Video card
ASUS GTX750Ti 2GB
Case
Corsair Carbide 300R
Mouse
SteelSeries Rival 110
Keyboard
Cooler Master Devastator II
Audio
Sony STR-DG510 + Sony SS F5 ES / AKG K512 MKII
Monitor
Philips 226V LA 22"
OS
Windows 7 64bit
Моментално да...како ти е user ?
 

kjosmofon

Баниран/a
7 октомври 2011
3,740
5,631
skopje
k2laptop.mk
Исклучете се јас стартовам и многу сум јак, ептем силен, ке ве искинам, за да не ви паѓа рејтинг најдобро офф
 

7n00dle7

Баниран/a
26 февруари 2012
566
351
Скопје
Како ги добиваат TOG-вите??? Имаше едно македонче шо ми се напраи мнооогу паметно, демек noob сум бил... Па не викам дека не сум...
 

LegijaIVAN

Gaining Experience
20 март 2014
89
139
Скопје
LegijaIVAN's setup  
Processor & Cooler
Xeon E5450 3.0Ghz / Arctic Cooling Freezer 7 Pro
Motherboard
ASUS P5Q3
Storage
1 TB Toshiba
PSU
Unknown brand 500W
RAM
2 х 4 GB DDR3 1333 Mhz
Video card
ASUS GTX750Ti 2GB
Case
Corsair Carbide 300R
Mouse
SteelSeries Rival 110
Keyboard
Cooler Master Devastator II
Audio
Sony STR-DG510 + Sony SS F5 ES / AKG K512 MKII
Monitor
Philips 226V LA 22"
OS
Windows 7 64bit
Како ги добиваат TOG-вите??? Имаше едно македонче шо ми се напраи мнооогу паметно, демек noob сум бил... Па не викам дека не сум...


За да добиеш TOG треба да имаш 5 победени битки и да бидеш во топ 10 играчи по expirience ... 25 пати така :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,770
Членови
30,761
Најнов член
ThunderMare
На врв Дно