• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

world of tanks

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,712
11,032
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Има!!! Се кладев дека мора да има ваква тема или пак да отворам јас.
Јас играм WoT, прекрасна игра. Имам повеќе тенкови поради бесплатното злато што го добив неколку пати. Имам Panther 2, Tiger, Hummel, T-43, IS-3, T-34, AMX13-90, SU-100, SU-8, M6, Slugger и други. Може да правиме клан или платун ако сакаш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,353
Скопје
Има!!! Се кладев дека мора да има ваква тема или пак да отворам јас.
Јас играм WoT, прекрасна игра. Имам повеќе тенкови поради бесплатното злато што го добив неколку пати. Имам Panther 2, Tiger, Hummel, T-43, IS-3, T-34, AMX13-90, SU-100, SU-8, M6, Slugger и други. Може да правиме клан или платун ако сакаш.
може јас барав некој за да играме заедно,бидеќи не ми се игра сам тапа е сам.ако сакаш адни ме даворкне ми е никот.
 

bluemax

Intern
16 ноември 2010
1
0
Baram lugje koi igraat World of Tanks, da napravime eden makednoski klan, a ne da igrame po ex-yu klanovi. Neka pise koj e zainteresiran.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,712
11,032
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Јас играм WoT.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,712
11,032
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Нели? Како напредуваш?
 

RISTOVRISTO

Intern
23 јануари 2010
11
0
Јас веќе 5 месеци ги возам тенковит и сега за сега имам преку 3500 битки! Вие како стоите? Поздрав
 

bokiscout

Unstoppable
17 март 2011
1,720
2,001
Скопје
bokiscout's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
Video card
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Keyboard
Logitech K380
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04
не ја играм играва али иам некој си гифт кључ добиено од gamersbook ако му треба на некој ке му го подарам
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,461
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64
Убаво е тоа што имаш клуч а за што е тој клуч и како го доби ако не е тајна. Поздрав
мислам дека е 1000 злато, и јас добив од gamersbook.com, иначе има тамо giveaways доста често па пожете да пробате, само не оцекувајте дека ке добиете главна награда :D нешо вакво сите може
 

bokiscout

Unstoppable
17 март 2011
1,720
2,001
Скопје
bokiscout's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
Video card
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Keyboard
Logitech K380
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04
Убаво е тоа што имаш клуч а за што е тој клуч и како го доби ако не е тајна. Поздрав
www.gamersbook.com од тука е земен на овој giweaway а што сум добил неам појма, или 1000 голд или 1 Free Garage Slot не се секавам како сум гласал А или Б Ако му врши работа на некој понудата уште важи.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,612
8,966
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Само што ја симнав. Има it.com.mk клан или?
 

RISTOVRISTO

Intern
23 јануари 2010
11
0
www.gamersbook.com од тука е земен на овој giweaway а што сум добил неам појма, или 1000 голд или 1 Free Garage Slot не се секавам како сум гласал А или Б Ако му врши работа на некој понудата уште важи.
Другар мене би ми вршел работа тој клуч ако е уште акивен само незнам како би можел да ти се одолжам. Поздрав
 

RISTOVRISTO

Intern
23 јануари 2010
11
0
Само што ја симнав. Има it.com.mk клан или?
Мислам дека нема таков клан. Инаку за да играш clan wars треба да имаш барем еден TIER X тенк или TIER VIII SPG (артилерија) па потоа да те примат во некој клан. За да дојдеш до TIER X треба малку повеќе да се помачиш и да направеш преку 3000 битки и тоа со premium account или нешто повеќе битки со standard account (се зависи од тоа колку добар играч си). Единствено можеш да играш platoon со некој пријател кој има тенк од сличен TIER ( I, II, III, IV ...). Ако нешто те интересира повеќе за играва пиши ако можам ќе ти помогнам. Поздрав
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,612
8,966
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Чек да видам дали ми се свиѓа прво. Ако не ме привлече првите саат/два ќе баталам.
 

bokiscout

Unstoppable
17 март 2011
1,720
2,001
Скопје
bokiscout's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
Video card
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Keyboard
Logitech K380
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04

titomak

Intern
8 мај 2013
3
0
zdr momci site koi igraat ozbilno WOT ...neka mi pisat ce se pravi Makedonski klan ali so ozbilni ludje minimun 5-6k borbi so minimun eden tier10 pozz momci ce ima i obavestuvanja za free codes pozz
 

FATAL ERROR !

Баниран/a
24 август 2011
579
270
Денес ја инсталирав, ја видов како газдата ја тепа во слободно време па викам да видам што е толку играва... :D

Дај кажете за почетници што како да почнам да не утнам нешто па одново друг ацц да правам и дали EU 1 или EU 2 да изберам...
 

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,477
1,007
Јас ја инсталирав играва, немав време да ја пробам и ја избришав... Ама ако направиме некој клан или нешто би почнал да играм :D
 

FATAL ERROR !

Баниран/a
24 август 2011
579
270
Ја стаив пред некој ден ми се допадна, фан на strumpanzer тенковите... Ајде да направиме кланче :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #23

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,353
Скопје
јас ја играм веќе долго време,со другари али они напраја сеа кланче.
ако сакате може да направиме јас играм секој ден мин по 4-5 партии.
 

titomak

Intern
8 мај 2013
3
0
Ludje posto makedonsko klance do sega ima 23 clenovi MAKEDONSKI OKLOPEN BATALJON (M_O_B) za site onie koi se zainteresirani neka pratat aplikacija na starnicata od wot i ce bidat primeni ili neka kontaktiraat so titomak nik vo WOT zadolzen za primanje na novi clenovi ....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,019
Членови
29,644
Најнов член
vxlkovski
На врв Дно