• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

World Cyber Games 2008 - MK

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
Нели имаше секоја година во Македонија кваливикации за WCG? Почнувајќи од 2005, 2006, 2007...што се случи оваа година?
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
126
122
Битола
Се имам некој флешбек дека некаде, дали во весник или ТВ видов дека имаше квалификации за WCG за 2008-ма, и ако сум се сеќавам добро, требаше да бидат изминатиов викенд (19,20-21 Септември).
Има голема шанса да сум грешка, не ме фаќај за збор. :/
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Да,поминаа овој викенд кфалификациите за WCG шо ќе се одржи во Keln,Германија.

Информиран сум само за CS - ќе одат (како и обично) Simplex...
за појше инфо побарај на страната на ентер..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
ентер се големи....ПЕ**РИ

ФИФА 07 немаше минатата година мислев готово веќе...
сега фифа 08 воведоа.

Ај до година здравје :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно