Workgroup is not accessible.

strelcho

Intern
27 ноември 2012
1
0
Hi,
Откако инсталирав IPV6 протокол на XP -to,не гледам ништо во WORKGROUP,(инаку има десетина компјутери на WORKGROUP).После тоа го избришав IPV6 протоколот ама ништо,освен што ми дава "workgroup is not accesible....."
Инаку претходно гледав две мрежи :MSHOME и WORKGROUP.Пробав само на MSHOME и таму е ОК ,ги гледа сите компјутери и принтери на таа мрежа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,500
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно