1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Worker & Gaming PC - i7 4790K

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skopje_mkd, 16 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  339
  187
  5 Февруари 2016
  Prodavam besprekorna mashina odlicna i za rabota i za igranje


  MB - Asus Maximus VII Hero Z97
  MAXIMUS VII HERO | Motherboards | ASUS Global

  CPU - Intel i7-4790K 1150
  Intel® Core™ i7-4790K Processor (8M Cache, up to 4.40 GHz) Product Specifications

  VGA - Msi RX 580 8GB Gaming X
  Msi RX 580 8GB Gaming X
  grafickite se dve i rabotat vo crossifre
  Support For Radeon RX 580 GAMING X 8G | Graphics card - The world leader in display performance | MSI Global

  ima opcija i so dve 1070 Palit Jet Stream (druga cena)

  SSD - Samsung 850 Pro 256GB
  SSD 850 PRO 2.5" SATA III 256GB Memory & Storage - MZ-7KE256BW | Samsung US

  Ram -Kingston HyperX FURY 2x8GB DDR3 1866MHz
  Fury DDR3 Memory – 4GB-16GB | HyperX

  PSU - Cooler Master V1000 80Plus Gold Full Modular
  V1000 Compact Fully Modular 80 PLUS Gold Certified Power Supply | Cooler Master

  Case - Cooler Master HAF XM Cooler Master: HAF XM

  CPU - Fans Noctua NH-U14S
  NH-U14S

  Fans Noctua NF-A14 PWM NF-A14 PWM

  Mouse - Logitech G203 Prodigyhttps://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-mice/g203-prodigy-gaming-mouse.html

  Keyboard -Cooler Master QuickFire Rapid
  Quick Fire Rapid | Cooler Master

  Monitor - Dell Ultra Sharp U2414h
  https://www.dell.com/ee/business/p/dell-u2414h/pd

  1000 EU moze i vo kripto !!!
   
  На imortel и Banjifiko им се допаѓа ова.
 2. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  339
  187
  5 Февруари 2016
  промена на конфигурација
  само PC со една графичка без периферија ( глушец, тастатура и монитор ) и со 750W Cooler Master !!

  цена = 37000 денари !!
  со фабрички кулери без NOCTUA = 32500 денари !
  има опција со две графички ( rx580 8gb и palite jet stream 1070 8gb ) !! Графичките 580 со гаранција до 2020г. !!!

  за инфо на тел. 070 236 808
   
 3. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  339
  187
  5 Февруари 2016
  CPU - Intel i7-4790K
  MB - Asus Maximus VII Hero Z97
  SSD - Samsung 850 Pro 256GB
  Case - Cooler Master HAF XM
  Ram - Kingston HyperX FURY 2x8GB DDR3 1866MHz
  PSU - 750W Cooler Master
  VGA - SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 570 8 GBg

  цена: 32000
  денари !!

  со Palit jet stream 1070 8gb

  цена: 38000
  денари !!

  има опција по две графички и од 570ката и од 1070ката идентични !!!

  тел за контакт 070 236 808
   
 4. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  339
  187
  5 Февруари 2016
 5. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  339
  187
  5 Февруари 2016
  може клуч продадено !!
   
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,570
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,281
 3. ImTheDude
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  4,599
 4. ТАТА_МАТА
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,715
 5. StefAngel
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,800
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...