1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Work/Gaming Конфигурација.

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од Picolo, 17 Јуни 2019.

Што e следно за upgrade ?

 1. CPU

  3 глас/а
  7.9%
 2. GPU

  37 глас/а
  97.4%
 3. MB

  3 глас/а
  7.9%
 4. RAM

  2 глас/а
  5.3%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Picolo

  Picolo
  Intern

  11
  5
  25 Март 2019
  Машко
  UserBenchmarks: Game 39%, Desk 103%, Work 70%

  CPU: Intel Core i7-6700K - 96.6%
  GPU: AMD RX 460 - 30.6%
  SSD: Kingston KC1000 NVMe PCIe M.2 240GB - 158.4%
  HDD: WD WD10EURX 1TB - 85.4%
  HDD: Hitachi HTS541010B7E610 1TB - 86.8%
  RAM: Kingston 9905678-027.A00G 2x8GB - 73.3%
  MBD: Asus MAXIMUS VIII HERO
  CPU Cooler : Cooler Master Evo 212
  CASE : Deepcool Ducase v3
  CASE FAN : Deepcool XFAN120L/R X5
   
 2. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,672
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  GPU, нема дилеми.
   
  На Picolo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
  RX 460 е најслабија карика и она напушта игру. Шала на страна, топ ти е конфигурацијата менувај графичка :D
   
  На Picolo и NecrotoX им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...