1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wordpress

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Wolf87, 12 Јуни 2015.

 1. Wolf87

  Wolf87
  Intern

  1
  0
  29 Јуни 2013
  Машко
  Поздрав

  Штотуку инсталирав Jw Player на wordpress и ми треба помош како можам да додам превод (close caption) колку што можев да видам на нивната официјална страна подржува но нигде неможам да го најдам некој повеќе што има познавање околу ова за помош?

  Фала
   
 2. akslnrdn

  akslnrdn
  Intern

  20
  6
  15 Декември 2016
  Машко

Сподели

Вчитување...