Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Wordpress update issue

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
224
156
Здраво екипа, имам еден проблем со верзијата на Wordpress, не ми дава да ја update на последната верзија која е 6.2. Малце контрадикторни информации во Dashboard, али верувам дека е нешто многу ситно што не можам да го најдам. Страната не е одржувана некој период од година-две па можеби затоа не дава? Дали ке мора мануелно да ja update верзијата на WP?

Пробано clear cache, junk, history etc (и преку LiteSpeed)
 

Атачменти

 • 1681739774584.png
  1681739774584.png
  48,2 KB · Прегледи: 36

Cypher

Gaining Experience
29 јули 2012
261
116
Онда мануелно апдејтирај,
направи си секако бекап за секој случај, симни wordpress од овде , и замени ги сите фајлови освен:
 • wp-content фолдерот
 • wp-config.php
 • .htaccess
 • user.ini или php.ini(ако има)

Фактички, најбитно е wp-admin и wp-includes фолдерите да се заменат. Фајловите во роот фолдерот мислам дека ни не треба.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
224
156
Онда мануелно апдејтирај,
направи си секако бекап за секој случај, симни wordpress од овде , и замени ги сите фајлови освен:
 • wp-content фолдерот
 • wp-config.php
 • .htaccess
 • user.ini или php.ini(ако има)

Фактички, најбитно е wp-admin и wp-includes фолдерите да се заменат. Фајловите во роот фолдерот мислам дека ни не треба.
Го оставам тоа како последна опција, сеуште барам дали има нешто негде штп пропуштам, али да доколку не најдам тоа ќе биде.
Мислењето е автоматски споено:

Решено со тоа што ги исклучив сите (20) плагини и log out - log in. Може клуч.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.663
Мислења
946.880
Членови
34.140
Огласи
2.009
Најнов член
Kajko2004
На врв Дно