Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Wordpress Theme

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
218
151
Здраво екипа,

Имам страна на која што моментално не ми се свиѓа темата и сакам да ја променам, но не смеам да дозволам да има downtime. Некоја идеа за како да го направам тоа? Дали постои начин да направам барем home page со новата тема па да ја избришам старата? Пробав со плагинот Multiple Themes, али не ми баш брка работа.
 

Ron26

On your way to fame
4 мај 2019
521
717
Па само инсталирај нова тема и готово, нема да има downtime.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
218
151
Па само инсталирај нова тема и готово, нема да има downtime.
Не е толку лесно, има премногу елементи и претпоставувам дека сето тоа ке се измрда, би ми требале повеќе часа работа да го вратам во добар изглед, а се трудам да го избегнам тоа.
 

Picolo

Intern
25 март 2019
93
33
Стај ја на localhost и експериментирај колку сакас со темите кога ке ја средиш мигрирај го сајтот на сервер.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
218
151

shooter

Gaining Experience
2 март 2010
609
449
За локално користам wamp server, за миграција all in one wp migration е добар плагин.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
498
316
All in one wp migration искористи го за да ја клонираш страната и стави ја на subdomain или локално со wamp и тестирај ги сите измени што ти требаат. После немој да правиш импорт обрарно со него бидејќи он ќе презапише се и ако си имал на пример нови постови/коментари/продажби ќе ги избрише. Исто така зависи што тема користиш и што билдер има, ако новата не го подржува ќе имаш само празни страни.
 

Picolo

Intern
25 март 2019
93
33

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.732
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно