1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wordpress theme

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Xenor, 27 Јуни 2010.

 1. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Имам превземено повеќе теми за wordpress само што манава е незнам на кој дел се прикачуваат.

  п.с станува збор за wordpress блог.
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  wp-content/themes/
  Таму стави ги целите нивни фолдери
   
 3. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Да али финтава е на wordpress блогов креиран, не го download-ирав.
   
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,244
  515
  3 Април 2008
  на wordpress.com не може да се ставаат произволни теми
   
 5. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Тоа и јас го заклучив после месец барање дали може некако да се смени :D
   
 6. acer-mk

  acer-mk
  Intern

  35
  0
  2 Април 2009
  Машко
  Незнаев дали да отворам нова тема па еве тука пишав...
  иамам проблем со преуредување на една вордпрес тема
  ми треба некој што добро знае да декодира base64 php зошто со овие онлајн декодриве ништо не напраив..
   
 7. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Зашто? За да тргнеш Копирајтот? :)
  Копирај некој мал дел од почетокот на кодот и барај на гугл, се надевам ќе најдеш дека некој веќе го има декодирано.
   
 8. acer-mk

  acer-mk
  Intern

  35
  0
  2 Април 2009
  Машко
  Да да го тргнам копирајтот а и секако пола тема е сменета...
   
 9. VixA

  VixA
  Intern

  22
  3
  9 Септември 2009
  Што поточно сакаш да смениш? И дали е бесплатна или премиум тема?
   
 10. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Чоек гледај на кои теми одговараш. Темава е од пред 1 месец, човекот го доби тоа што го бараше, и си кажа дека сака да тргне копирајтот.
   
 11. VixA

  VixA
  Intern

  22
  3
  9 Септември 2009
  Па од кај да знам дека го нашол тоа што го бара? Нигде не спомнува такво нешто... Како и да е значи може да се затвори темава...

  #Request Close
   
Слични теми
 1. CyberSpic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,275
 2. mariomako
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,461
 3. Martinovski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  898
 4. Seat
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,086
 5. l1d0v1c
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,784
Вчитување...

Сподели

Вчитување...