• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

wordpress темплејт

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Jok3r

Intern
6 декември 2009
38
0
кажете начин како да избришам тоа се доле copyright линковите без да ми ја исклучат страната пошо не смеат да се бришат?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,324
28,668
kalco.ru
Заштитет е во тој случај. Може да се избегне ова, треба да се прочепка претпоставувам во config.php има некој ред код каде со бришење на copyright да се гаси сајтот. Прочепкај на гугл како се трга заштитата.
 

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1,708
1,535
sistrum.mk
Не е пожелно да се тргаат тие информации. И така бесплатно ја имаш темата. Ако сакаш да се фалиш дека е сајото е твој дизан тоа е кражба. А ништо не си постигнал.
Стави се во ситуација ти да направиш тема и некој друг да се фали со неа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Jok3r

Intern
6 декември 2009
38
0
Не е пожелно да се тргаат тие информации. И така бесплатно ја имаш темата. Ако сакаш да се фалиш дека е сајото е твој дизан тоа е кражба. А ништо не си постигнал.
Стави се во ситуација ти да направиш тема и некој друг да се фали со неа.
друже никој не рече дека тоа е работа да се фалам само сакам да ги тргнам
 

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
207
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
Најпрвин отвори ја страната во твојот броузе, десен клик, вју соурс, и делот кај што ти е футерот копирај го како html код. Во footer.php најди го base64 кодот, и тргни го, нормално дека ќе ти ја „скрши“ темата доколку не му најдеш замена, откако ќе го избришеш заштитениот код, пастирај го кодот што претходно го копира и додади го како html во footer.php фајлот од темата. Колку што те разбрав, ова би требало да го реши проблемот, пиши што си направил. Поздрав.
 

FATAL ERROR !

Баниран/a
24 август 2011
579
270
Ма и јас имав проблеми при бришење copyright, многу лесно може да се избрише, само ќе ти треба малку да прочепкаш ваму таму. Напиши го кодот овде ќе видеме што можеме.. Како што кажаа погоре, во Македонија се е можно :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,223
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно