1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wordpress тема

Дискусија во форумот 'Останато' започната од draey, 26 Јуни 2015.

 1. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  161
  15 Јануари 2010
  Ми треба предлог за wordpress теми слични кои можат да се кастомизираат слично како http://adora.com.mk/.
  Фала
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  на themeforest имаш колку сакаш. За 50-тина долари
   
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Побарај прво бесплатни теми слични на таа, па тогаш барај на themeforest. Можеш и да прочепкаш малку може ќе најдеш неколку пиратски. Ако ти треба помош пиши ПП.
   
 4. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  161
  15 Јануари 2010
  Најдов тема што ми одговара.
  Фала.
   
Слични теми
 1. NERD.
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,218
 2. stefan_v
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  751
 3. Vampo
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,392
Вчитување...

Сподели

Вчитување...