Wordpress проблем

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од ivan88, 28 Јануари 2015.

 1. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  302
  298
  22 Февруари 2012
  Машко
  При крај сум со изработка на сајт во wp ама наидов на сериозен проблем. Користам хакната тема (сепак мислам дека не е до тоа проблемот) и страната е во завршна фаза, но имам проблем со мобилната верзија на сајтот. Проблемот е во тоа што без разлика која страна од менито да ја изберам нема никаква промена, односно си останува на home page. Уште еднаш ќе напоменам, проблем е само мобилната верзија. Ја користам Modernist темата. Конкретно на сајтот се е апдејтирано, пробав со промена на структурата на линкови на страната но нема никаква промена. Некоја идеја?
   
 2. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  529
  237
  9 Февруари 2008
  Види во wp-admin да не има посебно мени за Мобилна верзија и посебно за Оригинална
   
 3. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  302
  298
  22 Февруари 2012
  Машко
  Нема, ништо нема за мобилната страна.
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,155
  20,336
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  До нулед верзијата ти е. Проблемот барај го во html.
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  302
  298
  22 Февруари 2012
  Машко
  Ќе пробам...иако тешка работа е да се најдат html фајловите.
   
 6. Пеон

  Пеон
  Intern

  75
  1
  13 Март 2008
  Има некој заинтересиран за изработка на WP страна? Релативно едноставна за промоција на книга. Се на се се 4-5 страни. Дизајнот го имам веќе.
   
 7. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  722
  240
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Пиши линк од сајтот да видиме дали можеме да ти помогнеме.
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,279
  5,153
  27 Март 2014
  Ova plateno ili ? Neveruvam deka nekoj tukutaka ke se nafati da ti go sredi toa. Ako si za, pm , ke se dogovorime. ;)
   
  На MilanS87 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  648
  132
  7 Јануари 2010
  Машко
  Пред една година активирав wordpress site. За кратко време во исклучив. и денес ми зема од сметка 35$. Како да си ги вратам и повеќе да не ми зима?
   

Сподели