1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

WordPress Огласник тема - сугестија?

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од coNNectMKD, 8 oктомври 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  Имам преку 20 classified темплети како тест дизајни, ама знаете ли некоја слична тема/дизајн како реклама 5 - само малце „по модерно“?

  За пријател е, му покажав доста темлети, али нешто како тоа да се најдело :D
  Ако нешто слично сте виделе, пишете .. или пак ако имате некој други интересни темплети, исто пратете ги, може ќе му фатат око.

  И да, да бидат со Woocommerce. Овие 90% што ги имам се со надворешни сервиси кои сеуште ги нема во Македонија или не се исплатливи.
   
 2. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,508
  1,965
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Никогаш нема да најде готова тема која ќе ги задоволи сите потреби.

  Или треба да се адаптира според некоја тема или кастом дизајн и девелопмент.
   
  SiPy`, coNNectMKD и на tonidn им се допаѓа ова.
 3. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,344
  1,010
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  https://themeforest.net/search/classified

  П.С. јас би се тргнал понастрана од пријателот, за да не заглавиш со пријателска помош наредни месеци/години ;)
   
  Futurelakimens, SiPy`, coNNectMKD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  Тука и глеав а и имам голем број нулед симнати за тест. За другово прав си богами.. :D
   
Слични теми
 1. Јован
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,240
 2. Tawe
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  991
 3. Dimz....x3...Angela
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,058
 4. Toni100jkovski
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  4,490
 5. draey
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  768
Вчитување...

Сподели

Вчитување...