1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wordpress не ги појавува постовите

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од zdravkovskii, 17 oктомври 2019.

 1. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  239
  195
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Дечки, си правам портфолио сајт. Немам баш искуство во web, гледам по нет и правам работи.

  1. Ја користам оваа тема, е арно ама кај мене постовите не сакаат да излезат на Homepage. Го изгледав туторијалот од девелоперот и направив се исто како него, ама не сака да излези.

  2. Како можам да ги тргнам насловите од категориите ? Пример да не пиши 2 пати „дизајн“.
  Се обидов со повеќе туторијали на интернет, со вметнување на CSS код - ама ништо не проработи.

  3. Како можам да го тргнам оној Search Bar-от горе десно?
   
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  1. Провери во Settings/Reading што ти е ставено на Homepage. Некоја утка имаш таму.

  2 и 3:
  Стави го во CSS следново:
  Код:
  .header_search, .archive_title {
    display: none;
  }
  Ако не знаеш како да го најдеш потребниот CSS фајл провери во Apperance/Theme Editor, треба да ти даде.
  Ова го трга срч барот и насловот на категориите.
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  239
  195
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  upload_2019-10-17_14-20-17.png

  Ова го имам, пробав секако, не сака да проработи.

  2 и 3 се средија со кодот, фала многу!

  P.S.

  Се обидов да ја снимам темата наново, нема промена.
  Снимив 2 други слични теми, со таков Homepage - функционираат нормално.
   
  Последна промена: 17 oктомври 2019
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не мењај теми, нема врска. Во она горе Homepage, избери го пејџот кој ти ги листа посакуваните постови.
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  239
  195
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  нема таков пејџ, поентата е последниве да вртат (така му е и на овој што ја правел темата)
   
 6. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  239
  195
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  средив, не сум имал кликнато "Show on Homepage"...

  фала уште еднаш!
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...