• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Wordpress и уплоадирање теми

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,033
456
Сакам да прашам дали може да се уполадираат теми на Wordpress.com преку Filezilla. Ако може на кој начин да го извршам тоа, пробав на повеќе англиски сајтови, најдов нешто ама не функционираше како што треба, уствари не можев ни да се логирам на Wordpress преку ftp клиентот :lut2:

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Мислам дека си помешал Wordpress.com и Wordpress.org

Софтверот можеш да го симнеш на wordpress.org, но можеш и да си отвориш блог на wordpress.com и да го испробаш.. Не сум сигурен, ама мислам дека нема опција да прикачуваш теми на wordpress.com освен понудените (и да ги едитираш истите)

Значи, доколку сакаш, најди си добар хостинг, инсталирај wordpress и фурај таму :)

За ставање теми е лесно, само уплоадирај ги темите во фолдер /wp-content/themes и активирај ги преку админ панелот на WP

• Ја почнал/а темата

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,033
456
Епа ај нека каже некој добар хостинг, кај што има повеќе mb и кај што може да функционира PHP.

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
и огромен трафик да има и да нема досадни реклами
и да е стабилен

нема таков

али види го овој
иначе не сум го користел туку ми е во боокмарс

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Добар е runhosting.com, бесплатен е. Ако имаш домеин можеш да го ставиш таму, или да си тераш на некој од нивните субдомеини.

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,571
Мислења
823,625
Членови
28,075
Најнов член