1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wordpress help за на fiverr работа

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од NIKIHACK, 7 Јуни 2011.

 1. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  прва работа ми е на fiverr

  Код:
  I need the body of a WordPress header to be a .png image: http://screencast.com/t/2zrvRphb, i need to be able to put any logo I want on top of this header .png image, can you do this?
  Код:
  I need the image to be the header body color and not just a header image, but has to be coded where it is the color of the header it's self?
  
  Can you do this?? Thanks
  
  
  неам работено со чудово и нз шо тачно сака, така да ај некој ако знае да меоправе па ке имамо еден paypal со паре :)

  незнам шо сака типо, дај некој ако може да ми помогне?
   
Слични теми
 1. shooter#1mk
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  892
 2. stefan_v
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,198
 3. dArrkii
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,270
 4. ringishpil
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,771
 5. Hristijan_95
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,926
Вчитување...

Сподели

Вчитување...