• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Wordpress директно плаќање/донација со Скрил

  • Ја почнал/а темата
  • #1

teokitan

Intern
11 октомври 2017
102
41
Здраво, дали некој знае начин да прифаќам директно плаќање или донација (по можност со фиксна сума, ама не е толку важно) на Wordpress сајт преку Skrill?

Најважното е да не мора плаќачот да има акаунт на Скрил, и да може да се направи со consumer акаунт за Скрил (за примачот)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,571
Мислења
820,919
Членови
28,236
Најнов член
Bubce30
На врв Дно