1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wolfenstein: The New Order

Дискусија во форумот 'PC' започната од theMAD, 8 Мај 2013.

 1. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Bethesda најави нова игра од серијалот Wolfenstein. Играта ке излезе за PS3, Xbox 360, PC, PS4 и новиот ненајавен Xbox кон крајот на оваа година  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  More info: IGN.com
   
  На MarkoHF, DaVoRkNe, Boldozer и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Dafaq? Хитлер ин спејс? Ова како оној филмон Iron Sky хехе.
   
 3. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Така интересни серијали се овие волфејнштајн, забегаваат :)
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Уфф се надевам дека играва ќе биде исто толку добра како оригиналната :)
  Една од подобрите научнофантастични игри. :)
   
 5. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Да не ја има некој Wolfenstein од 2009та, не од статите што се на стим. Сакав да ја земам али ја нема веќе, не се продава...
  Иначе и оваа новава ќе биде топ. :)
   
 6. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  ауууу топ игриште беше првата. ко топол леб ја чекам новава.
   
 7. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Првата беше супер!Особено музиката ;) Но долги години немаше втора верзија.Дури пишувавме петиција и имаше чинам околу 18000 луѓе кои сакаа да испадне продолжение.За жал вторава ја упропастија толку многу:mad: ,па веќе ретко некој да сака и трети дел.Особено ако е како вториот wolfenstein нема да биде ништо спектакуларно и ќе помине незабележано...
   
 8. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Под втор Wolfenstein мислиш на играта од 2009?
  Мене ми беше одлична играта, A и на гејмспот, и даваат 7.5 оцена, што воопшто не е лошо :)
   
 9. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  316
  273
  9 Јуни 2012
  Машко
  Looks promising! Едвај чекам да видам како ке испадне сево ова зашто трејлерот е партали :)
   
 10. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Да на втората мислев.Првата ако добро се сеќавам испадна 2001 година.Значи цели 8 години имаа луѓево и пак на крај се посрамотија...
   
 11. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  неколку нови скринови
   
  На DaVoRkNe и architect им се допаѓа ова.
 12. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент


  премиерен гејмплеј трејлер
   
  На Molec и NecrotoX им се допаѓа ова.
 13. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  499
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Играва на 4 цд е за xbox 360 прв пат да видам нешо олку големо :D па wow не е толкава претерале овие :D
   
 14. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Ја пробав играта, бар почетокот, стварно е на место. Ептен јака игра, адреналинска со различни задачки одлична графика. Конечно нешто што може да се игра.
   
  На dejan_str и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 15. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  274
  221
  17 Јануари 2013
  Машко
 16. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Ова го приметувам кај сите нови DX11 Игри!И да има доволно фрејма околу 60 па има некој лаг,едноставно додека играш ке те заболат очите и глава од тој ефект.Дали некој го искусува истово?Па дури и без V sync има некој мал лаг а Crysis 1 која е DX10 со V sync нема лаг како и сите DX9 /DX10 игри.
   
  На Mar tiN му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Прај формат на windows-от ... Си ја претерал со софтвери изгледа, кај мене не гледам ништо такво... Баш оваа верзија ме потсеќа на return to castle of wolfenstein и во игривост и во фрејмови и брзина... дефинитивно е лаглесс...
   
 18. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Нема везе виндоусот,тазе форматиран е а ни совтвери ни ништо немам.Не е само кај мене,кај секого е така но не на секого му смета или го приметува тоа.Иначе безразлика дали имаш нвидиа,амд или Lowend или хај енд .Се додека играш на DX11 има некој вид на лаг кој ги замара очите.А и нее до виндоус пошто еве имам и DX10 игри инсталирано и DX9 и кај нив нема никаков проблем дури и со V sync уклучен!Crysis 1 ,call od duti 4.5.6 и уште неколку и со V sync уклучен нема никаков лаг,брз одзив има и при нагло вртење а скоро сиве понови DX11 игри со V sync Имаат доста замарачки лаг и притоа што имам 60фпс.Овај е општо познат проблем и го има на многу форуми како дискусија,и го поврзуваат баш со некој DX11 инструкции.Не дека го нема со DX10 но на игрите со DX11 Инструкции е поизразено.Ако не се среди оваа работа ке биде лошо,со надевам АМД free sync и нвидиа G-sync ке го решат целосно овај проблем,пошто стварно ме замара мене а и на многу други.
   
  На vane44 и Enigma им се допаѓа ова.
 19. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Во право си, и јас го имам приметено овој проблем, без разлика дали е тазе форматиран Windows-от или не...
   
  На Mar tiN и dejan_str им се допаѓа ова.
 20. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Само мене ли не ми праи мерак играва? Ко наци-терминатор игра да играш со примеси од Doom/Quake... глупости...
   
 21. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,376
  1,193
  9 Јули 2013
  Машко
  Интересна игра ја поиграв малку добро изгледа, утре ке ја играм уште па ке видиме како ке биди ..
   
 22. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  Што е работава 45 гига е играва, wtf?? Пет дена ќе ја симнувам за да ја играм, налет.
   
 23. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,284
  2,649
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Текстурите се 33 гига, заради virtual texturing, линк. И пак не сум нешто воодушевен од текстурите. Може не се повторуваат, ама пак ми изгледаат како да се со ниска резолуција...
   
 24. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  695
  179
  27 ноември 2008
  Машко
  blame the consoles for that
   
 25. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  242
  29 Јули 2010
  Машко
  Нема некој RIP од играва саглам? не ми се трошат 40гб :/
   
Слични теми
 1. kuzman0v
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,301
Вчитување...

Сподели

Вчитување...