• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WMP 11 need help!

 • Ја почнал/а темата
 • #1

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Најдов еден WMP 11,убаво си работеше кај братчето и ај да го имам,си го изрежав на DVD+RW како што е редот,стигнувам дома,го копирам во PC,од тука ми почнува проблемот: не се отвара,ниту инсталира.помислив само три(кра)кот да го употребам,симнав од NET WMP 11,ама не помага: Validate you copy of Win....!Е оваа ме стварно изнервира!
If some1 have right solution please help me!:molenje2::molenje2::molenje2:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Не можеш да го инсталираш Windows Media Player 11 бидејќи Windows-от не ти е лиценциран. :)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Проблемот ти е дека Windows-от не ти е легален.
Пи ти препорачал да го купиш....или да го прашаш Гугл за правење на windows genue :tainstven:
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,382
683
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 / Wraith Stealth
Motherboard
MSI Mortar Wifi B550m
Storage
nvme 1TB / adata xpg sx8200
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz
Video card
Asus RX550 2G
Case
Bequiet! PureBase 500
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
А шо ќе ти е па wmp11 .. тиња .. земи си smplayer и готоо
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@gdamjan
Жити се не ја врти темава кон дебата.
Дај му решение за проблемот, не му предложувај некој друг плеер.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Фала што се трудите ама како што го загреав столот по веб наидов до одговор дека IE7 и WMP 11 се само за SP2:isplashen: а оваа чудо е SP3!Еве го линкот http://www.mydigitallife.info/2006/...on-bypass-skip-and-without-wga-no-validation/
Мислам дека е точно кога имаше SP2 го тераше WMP 11.Или да му направам деинсталација на SP3,а после да клатам глава на оправљање на други програми:MSN,FLV,....
Newer say enough!Ohh what a human idiocy:lut2:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Фала што се трудите ама како што го загреав столот по веб наидов до одговор дека IE7 и WMP 11 се само за SP2:isplashen: а оваа чудо е SP3!
И јас сум на SP3 и без проблем користам IE7 и WMP11. Проблемот е што не можеш да инсталираш WMP11 на нелегална верзија на Windovs бидејќи има online validation. Тоа е проблемот. Доколку успееш да го решиш проблемот со нелегалниот OS, нема да имаш проблем со инсталација на WMP11. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
И јас сум на SP3 и без проблем користам IE7 и WMP11. Проблемот е што не можеш да инсталираш WMP11 на нелегална верзија на Windovs бидејќи има online validation. Тоа е проблемот. Доколку успееш да го решиш проблемот со нелегалниот OS, нема да имаш проблем со инсталација на WMP11. :)
:bravo: Може е тоа,ама како да го решам тоа:wtff:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Проблемот со нелегални оперативни системи и софтвери се решава на еден единствен начин.Со купување на лиценца:))
Знам како е најдобро,ама има ли некој друг начин да го решам оваа.Барем плеерот да го терам.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,122
27,387
kalco.ru
Нема друго решение.самиот плеер е наменет за користење на легален виндовс.
т.е има решение да најдеш легалено виндовс цд и да го преинсталираш...или да почепкаш по варез сајтови
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
:bravo: ОК ке размислам и за таа варијанта,а каде е најевтино да се купи?
Или кој ОS e најдобар да се купи за мали пари?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,122
27,387
kalco.ru
Па мислам дека го има сегде кај што продаваат компјутери.
Зависи што оперативен сакаш....убунтуто ти е бесплатно,хоме верзиите на виндовс се нешто поевтини од професионал....
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,382
683
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 / Wraith Stealth
Motherboard
MSI Mortar Wifi B550m
Storage
nvme 1TB / adata xpg sx8200
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz
Video card
Asus RX550 2G
Case
Bequiet! PureBase 500
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Ок се извинувам што сугерирав друг софтвер (кој BTW е слободен и бесплатен, пушта сѐ и никогаш нема да те зафркава со регистрации, лиценци и слични глупости).

Сепак ми се чини ко многу попаметна опција отколку купување Windows лиценца.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Што вие вас бре? За еден медиа плеер да купува лиценца за windows... многу економично размислувате.

Како прво нема многу разлика од мп 10 и мп 11... најголемата разлика е во дизајнот.

Второ, постојат стотици програми кои можат 100 процентно да го заменат плеерот.

Трето ако веќе го сака мп11, има решение, но е против правилата на форумот, па нема да дискутирам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
ОК ке морам да си останам на 10ката,мoже врши работа како 11ката ама мерак си е мерак,a да го преинсталирам немам никакво XP Windows CD
Newer say enough!Ohh what a human idiocy :lut2:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Гледав на Google YouTube Клипови за make Windows genuine,ама без вируси не бива едно 2-3 пати огласува NODот,на секој од .zip files како да ги наречам ги имаше неколко,имаше закачено по некој гад.Oсвен ако некој ги има во "архива" од порано,а точно тоа барам.:alkos::krshiglava::molenje2: :glavaodzd:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Гледав на Google YouTube Клипови за make Windows genuine,ама без вируси не бива едно 2-3 пати огласува NODот,на секој од .zip files како да ги наречам ги имаше неколко,имаше закачено по некој гад.Oсвен ако некој ги има во "архива" од порано,а точно тоа барам.:alkos::krshiglava::molenje2: :glavaodzd:
A pa sea i ti mnogu baras ... sakas da se onakvis a nejkes da ti ***** :))
Ili kupi licenca ili svesno odberi nekoja pomalku stetna gadinka.
Jas licno bi ti preporacal besplaten player ili WMP10.
Jas licno go imam instalirano WMP11 ama bas uopste ne go koristam.
Koristam Media Player Classic ... ima poveke moznosti od WMP i plus e mnogu pobrz i ne koristi tolku resursi.
BTW imas i mnogu drugi dobri pleeri koi mozes da gi koristis.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,760
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно