• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Wix или weebly

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NikolaJa

Intern
27 април 2019
36
6
Здраво
Сакам да направам website за промоција на мојата игра. Дали имате некој совет која е подобра од овие две (wix или weebly)?? Некое искуство?
 

DeeJayZone

Gaining Experience
3 ноември 2008
147
88
deejay.blog.hr
Здраво
Сакам да направам website за промоција на мојата игра. Дали имате некој совет која е подобра од овие две (wix или weebly)?? Некое искуство?
Ништо од тоа.
Ако планираш сериозна и оптимизирана веб страна, добра промоција, и посетители од веб пребарувачите - WordPress (на сопствен хостинг).

Имаш буџет за изработката и ти треба помош?
Контактирај ме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно