1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wish free gifts - Дали е леџит?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Aka1458, 28 Февруари 2020.

 1. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  30
  2
  18 Февруари 2020
  Машко
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  591
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  Истото го имаш и на али. Само кај али е на новите корисници дава купон од 3$ и за 0.1$ имаш понуди да си купиш нешто
   
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,403
  8,877
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Најверојатно е, кој ти дава нешто за џабе.
  Нема џабе ни код старе бабе :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,534
  10,579
  23 oктомври 2012
  Машко
  Undefined*. Не.

  * Прашањето е малку трик прашање, дали не е скам? Ако одговорам да, тогаш ке биде, да, не е скам, ако одговорам не, ке биде, не, не е скам. Демит. Тогаш ќе речам, скам е.
   
  Jovan2389, krashot, M.Pix и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  225
  236
  12 Август 2014
  Машко
  Дали плаќаш shipping за продуктот? Ако да, ете ти го одговорот.

  Ќе платиш shipping од 10$ за нешто што вреди 0.50$, они у ќар, а ти мислиш гага продукт си добил, само shipping си платил.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  591
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  За Wish не знам, на али имам порачувано за 0.1$ wireless charger и стаса. Еве го дома работи све окај
   
 7. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  30
  2
  18 Февруари 2020
  Машко
  Незнам не пишуе колку е шипинг или па не сум видел


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,027
  2,563
  21 Јануари 2011
  Машко
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  30
  2
  18 Февруари 2020
  Машко
  Шо ти е филмо на тебе ?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 10. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,534
  10,579
  23 oктомври 2012
  Машко
  Принтскринот ти е направен на андроид а потписот ти е испратено од ајфон.
   
 11. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  30
  2
  18 Февруари 2020
  Машко
  IMG_4187.JPG  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,027
  2,563
  21 Јануари 2011
  Машко
 13. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  30
  2
  18 Февруари 2020
  Машко
  Не бе немам ајфон од кај тоа хахахах
   

Сподели

Вчитување...