1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wireless слушалки

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Fiasco, 20 Мај 2008.

 1. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  [​IMG]

  Слушалкиве се закон. Wireless се, што значи можеш да си шеткаш низ куќата и да си слушаш музиче без да се нервираш за кабли и дали ќе и пречиш на мајка ти со гласна музика :LOL:

  Работи на било кое стерео, МP3, DVD, компјутер....
  Колку што разбрав... поврзувањето со пренесувачот на сигналот е автоматски што многу ја олеснува работата. :bravo:

  цената е околу 1200 денари.

  Features
  Headphones with Wireless Transmitter
  Signal Broadcasts Up to 100 Feet
  Soft Ear Pads & Headband
  LED Power Indicator
  Rotary Volume Control
  Listen to Any Audio Device
  Great for MP3/CD/DVD/MD/TV/CAR/MAC/PC
  All Cables Included
  Signal Passes through Walls & Doors

  http://store.worldstart.com/product.php?productid=4100&cat=84&page=1
   
 2. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Одамна има вакви слушалки. Доста корисна работа. Буквално се можеш да правиш со слушалките на уши.
   
 3. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Features
  Headphones with Wireless Transmitter
  Signal Broadcasts Up to 100 Feet
  Soft Ear Pads & Headband
  LED Power Indicator
  Rotary Volume Control
  Listen to Any Audio Device
  Great for MP3/CD/DVD/MD/TV/CAR/MAC/PC
  All Cables Included :LOL:
  Signal Passes through Walls & Doors
   
 4. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  najverojatno sakale da kazat deka vo ponudata vklucuvaat i kabli dokolku sakas da gi koristis :D
   
 5. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Мислам дека ти требаат кабли за да го поврзеш неподвижниот дел(ова црното до слушалките) со компјутерот или било што друго ;)
   
 6. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  тачно
   
 7. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Каде може кај нас да се најдат или само преку интернет да се порачаат
   
 8. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  ЗАКОН Е незнам кој не би сакал вакви слушалки, ама ако ги продаваат у мк одма ќе земам пар... IRON MAIDEN!!
   
 9. vetarvomagla

  vetarvomagla
  Intern

  55
  1
  22 Јуни 2007
  Во Битола, во алфа електроник сони бежични за 450 мислам беа. Кој не верува нека појди нека праша. А има и во Анхоч (1600) и во Амц (2700-3000).
   
 10. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  650
  2 Април 2008
  moze li na tv,da se priklucat?
  ili dvd player?
  batetii-potrosuvacka.
  kako moze vo bitola da se 450 den.a vo skopje 1600?
   
 11. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  procitaj go prviot post za toa kade moze da se priklucat
   
Слични теми
 1. gkolevski
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,263
 2. HijackHacker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,603
Вчитување...

Сподели

Вчитување...